Відбувся перший всеукраїнський пластовий кваліфікаційний вишкіл для православних священиків та активістів

Автор:

20-21 квітня 2018 року в Києві відбувся пластовий кваліфікаційний вишкіл дійсного членства (КВДЧ). З благословення митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана і архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора у вишколі взяли участь священнослужителі УПЦ Київського Патріархату з Києва, Одеси, Кропивницького і Тернополя, а також представники активу Київської, Тернопільської і Рівненської єпархій. Комендантом вишколу був священик УПЦ Київського Патріархату, голова Черкаського осередку «Пласту» Володимир Педько.

КВДЧ 116 пройшли двоє священнослужителів нашої єпархії – клірики тернопільського храму Преображення Господнього протоієрей Василь Куць і священик Юрій Чайка.

Під час вишколу його учасники дізналися про діяльність Національної скаутської організації України «Пласт», ознайомилися з її методою виховання молоді. Окрім того, інструктори й учасники вишколу обговорили питання духовного виховання у «Пласті», механізми співпраці української скаутської організації і Церкви на рівні парафії, єпархії та всієї України.

Священики й активісти мали змогу розширити коло спілкування, чому сприяла доброзичлива атмосфера заходу і чарівна природа в місці проведення заходу. На пластовому вишколі були ігри, співи при ватрі, гутірки, майстерки, які допомогли глибше познайомити його учасників з Великою Грою.

Провід вишколу та досвідчені пластуни, а також архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор (пластун сеньйор прихильник) не лише розповідали про «Пласт», а й на практиці показували різні елементи пластових занять.

Інструкторами вишколу були виконавчий директор «Пласту» Станіслав Андрійчук, голова ревізійної комісії «Пласту» Юрій Юзич, булавна Крайової булави уладу пластунів сеньйорів Наталя Хміль, менеджер з розвитку осередків Ксенія Дремлюженко, релігієзнавець Андрій Ковальов, а також Іван Колодницький, Павло Кобзар, Євген Янкевич, Іван Попченко. По закінченні вишколу його учасники отримали посвідки і пластунські хустки, а також знання і вміння для початку активної пластової роботи.

Окрему подяку організатори КВДЧ висловлюють намісникові Свято-Феодосіївського монастиря архімандриту Макарію за допомогу в господарській частині вишколу, організацію, інформування і власну активну позицію у вихованні молоді.

Нагадаємо, що в січні кваліфікаційний вишкіл дійсного членства пройшли десять священнослужителів УПЦ Київського Патріархату і кілька представників молодіжного активу єпархії. На початку березня після архієрейської літургії у храмі Преображення Господнього в Тернополі відбулася репрезентація “Пласту”.

14 квітня вперше у традиційному пластовому святі – Дні першої пластової присяги – взяли участь священики Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату – голова молодіжного відділу єпархії прот. Вадим Криворучко і прот. Михаїл Бугай.