Пластовий вишкіл у єпархії: цікаве спілкування, нові вміння і плани на співпрацю

Вишкіл для священиків-виховників і мирян, котрі працюють з дітьми і молоддю на парафіях і у Всеукраїнському молодіжному таборі “Вірля”, провели у єпархії 11 і 16 січня представники Тернопільської округи Національної скаутської організації України “Пласт”.

З благословення Високопреосвященнійшого Нестора, архієпископа Тернопільського і Кременецького, кваліфікаційний вишкіл дійсного членства КВДЧ-108 пройшли десять священнослужителів УПЦ Київського Патріархату і кілька представників молодіжного активу єпархії. Після успішного тестування всі вони отримали відповідні посвідки.

Програма вишколу була традиційною: презентації, майстер-класи, ігри, багато спілкування, жартів і водночас – цікавих, часом гострих дискусій. Учасники створювали гуртки, придумали їм назви, вибирали провідників, проводили збори. А ще вони виготовляли гурткові прапорці, обручики для своїх хусток, вчилися в’язати вузли і таборові споруди з палиць тощо.

КВДЧ для духовенства і мирян єпархії провела вишкільна команда Тернопільської округи: комендант – пластун-сеньйор Сергій Юзик, бунчужний – старший пластун Назар Гапій,  писар – Оксана Шамрик, інструктори – пластуни-сеньйори Микола Бігус, Зоряна Удич, Наталя Юзик, Степан Хміль, Наталя Зелінка, Дмитро Сиротюк, Дмитро Зарихта, пластунка- вірлиця Настя Юзик.

Загалом пройти вишкіл зголосилися 26 учасників, проте на друге заняття вдалося не всім. Тож закінчили навчання й отримали посвідки керуючий єпархією архієпископ Нестор,  голова молодіжного відділу єпархії прот. Вадим Криворучко (Заліщицьке благочиння), прот. Михаїл Бугай (Тернопільське благочиння),  прот. Андрій Курило (Підволочиське благочиння), прот. Олександр Базиляк, прот. Олег Крупський, прот. Роман Сливка (Збаразьке благочиння), прот. Василь Стасів (Кременецьке благочиння), свящ. Віталій Дуда (Бережанське благочиння), свящ. Володимир Капустяник (Підгаєцьке благочиння) а також представниці молодіжного активу єпархії Наталя Борис, Оксана Мартинюк.

По закінченні вишколу голова молодіжного відділу єпархії прот. Вадим Криворучко розповів, що почерпнув для себе багато нового. Навчатися було цікаво, весело, велике значення має й досвід спілкування у такому колективі.

“Якоюсь мірою можна порівнювати роботу пластунів з молоддю з нашими недільними школами, хоч і в різних напрямках і сферах. Особливо вразили в цій організації дисципліна і майстерно засвоєний світовий досвід, яким пластуни щедро діляться з усіма охочими”, – сказав отець Вадим.

Владика Нестор зізнався, що, попри велику зацікавленість в опануванні новими знаннями і вміннями, нова – пластунська – термінологія давалася йому нелегко. попри те, результатами керуючий єпархією залишився задоволений.

“Тернопільська єпархія дуже зацікавлена в співпраці з “Пластом” у духовно-патріотичному вихованні молоді. У нас і “Пласту” спільна мета – виховати дітей і молодь повноцінними членами суспільства з активною громадянською позицією, віруючими, патріотами, які будуть мати щиру любов до Бога та ближніх і творитимуть краще майбутнє нашої держави”, – зазначив архієрей.

Вишкіл у єпархії став новим досвідом і для Тернопільської округи “Пласту”, зізнався один з ініціаторів заходу пл. сен. Степан Хміль.

“Пластуни на вишколі священиків УПЦ Київського Патріархату отримали досвід інституційного комунікування. Адже до того дводенного інтенсиву ми не мали змоги спілкуватися з представниками іншої цілісної самодостатньої структури. Наступними кроками буде перехід від теорії до практики підготовки та реалізації спільних проектів: літніх таборів, розвитку центрів неформальної освіти по районах Тернопільської області”, – розповів пластун.

Надалі у Тернопільській окрузі скаутської організації планують залучати учасників вишколу до проведення презентацій “Пласту” у своїх населених пунктах, долучати їх до капеланської служби організації, спільно проводити заходи виховного і національно-патріотичного спрямування. Одним із них стане пластова програма в рамках Всеукраїнського православного молодіжного табору “Вірля”.