На Тернопіллі завершив роботу Всеукраїнський молодіжний табір «Вірля-2017»

Автор:

20264788_1880450588874477_4829492839349282162_nЗ благословення Святійшого Патріарха Філарета з 14 по 23 липня на хуторі Вірля Кременецького району на Тернопіллі вшосте діяв Всеукраїнський молодіжний православний табір «Вірля-2017».

Табір розташувався поруч зі Свято-Юріївським чоловічим монастирем та ставком, у сосновому лісі. За переказами, саме на цьому місці стояв замок Анни Гойської, де вперше проявила свої чудодійні властивості ікона Матері Божої Почаївської. Звідси чудотворну ікону було перенесено до Почаївського монастиря. За історичними даними, до 1912 року на місці, де споруджено храм св. Юрія, була каплиця Анни Гойської.

За доброю традицією, табір розпочав роботу з урочистого молебню. По його завершенню до таборян, котрі прибули на Вірлю з різних куточків України, звернувся архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Він висловив упевненість у тому, що спільна молитва, спільна праця для спасіння укріпить усіх учасників табору і кожен з них за час перебування на Вірлі візьме для себе щось добре й корисне. Владика Нестор побажав, аби відпочинок таборян був успішним і закликав на всіх Боже благословення.

Опісля таборян привітав заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик. Він наголосив на тому, що табір у Вірлі – унікальний для області, бо тут збалансовано духовні і патріотичні цінності, побажав таборянам ствердитися у вірі і через усе життя пронести головні цінності – Бог і Україна.

Голова синодального управління у справах молоді Української Православної Церкви Київського Патріархату архімандрит Макарій зазначив, що багато хто з таборян не вперше прибув на Вірлю, що є свідченням успішної роботи табору.

«Ви ті, хто буде надалі утверджувати Церкву, високо тримати хрест християнства і будувати нашу державу. Висловлюю щиру подяку владиці Нестору і отцю-наміснику Полікарпу за те, що щороку приймаєте молодь зі всієї України у цьому благодатному місці. Тут постійно звучить молитва і є велика любов юних сердець. Хай допоможе Господь, щоб ви були тією свіжою живою патріотичною і духовною кров’ю, яка наситить нашу державу і збереже її во славі на віки віків», – сказав архімандрит Макарій.

Намісник Свято-Юріївського чоловічого монастиря на хуторі Вірля ієромонах Полікарп зауважив, що радий вітати учасників молодіжного табору і висловив сподівання, що відпочинок і духовне навчання у цьому благодатному місці будуть корисними для кожного таборянина.

Упродовж десяти днів роботи молодіжного табору невід’ємною частиною життя його учасників стали ранкові та вечірні молитви, молитви перед трапезою та після неї. Священики навчали молодь Святому Письму, спілкуванню з Богом, роз’яснювали роль Церкви у житті християнина. Таборяни жили у наметах, проводили час на природі під час прогулянок у хвойному лісі, брали участь в екскурсіях, творчих конкурсах, спортивних іграх, майстер-класах.

Заключною подією в житті табору стала Божественна літургія, котру у співслужінні з духовенством табору звершив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Під час богослужіння всі таборяни прийняли Святі Дари.

На згадку про перебування на Вірлі кожен з учасників табору отримав подарунки від владики Нестора, архімандрита Макарія та оргкомітету табору. Молоді люди залишала це благодатне місце з теплими спогадами й обіцянками повернутися через рік.