Репрезентацію “Пласту” провели після служби у тернопільському храмі

Автор:

З благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора у храмі Преображення Господнього репрезентували Національну скаутську організацію України “Пласт”. Після архієрейського богослужіння 4 березня у храмі, що на бульварі Куліша в Тернополі, про українських скаутів духовенству та парафіянам розповів пластун сеньйор прихильник Степан Хміль.

Настоятель храму протоієрей Богдан Комарницький, представляючи гостя, наголосив на важливості зустрічі, зауваживши, що йдеться про роботу з юним поколінням. Отець Богдан порівняв дітей з глиною: що виліпимо з них – те й будемо мати, “а від цього залежить і наша старість, і майбутнє нашої країни”.

Під час репрезентації передусім йшлося про те, що метою українських скаутів є сприяння всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Засновано організацію в 1911 році. Одним із засновників “Пласту” був син Івана Яковича Франка – Петро. Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Сьогодні “Пласт” – найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу та об’єднує пластунів України й української діаспори і налічує понад 10 тисяч пластунів.

Степан Хміль наголосив на тому, що серед колишніх і теперішніх пластунів – чимало відомих особистостей. Так, у свій час до української скаутської організації входили провідник ОУН Степан Бандера і його брати, головнокомандувач УПА Роман Шухевич, командувач Української повстанської армії з 1950 р. Василь Кук, глава Української Греко-Католицької Церкви кардинал Любомир Гузар, економіст та громадський діяч Богдан Гаврилишин, історик Орест Субтельний, американська співачка українського походження Квітка Цісик, фотокореспондент, Герой АТО Віктор Гурняк.

Пластун запросив парафіян незалежно від віку долучатися до організації, яку він представляє. Зголошуватися можна до кліриків храму Преображення Господнього.

 

Як ми повідомляли, наприкінці минулого року Тернопільська єпархія і місцева округа Всеукраїнської скаутської організації домовилися про співпрацю. Першим її результатом стало проведення пластового вишколу для священиків-виховників і мирян, котрі працюють з дітьми і молоддю на парафіях і у Всеукраїнському молодіжному таборі “Вірля”.

Репрезентація “Пласту” відбулася також у рамках Всеукраїнського з’їзду православної молоді, який відбувся на початку лютого в Києві.

Більше фото на сторінці єпархії у соцмережі фейсбук.