Архієпископ Нестор очолив Пасхальне богослужіння в кафедральному соборі

Автор:
DSC_025816 квітня 2017 року Свята Православна Церква відзначає найвеличніше свято – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. З нагоди світлого свята Воскресіння Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, звершив уставні Пасхальні Богослужіння у кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени у Тернополі.

Незадовго до півночі владика Нестор разом із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід, який за уставом завершився перед закритими дверима храму. Хресний хід символізує хід жінок-мироносиць, котрі зранку йшли до гробу намастити тіло Спасителя миром; закриті двері – запечатаний Гріб Господній. Тут, на паперті собору, розпочалася Великодня утреня і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!»          

Цього святкового дня собор був переповнений прихожанами, котрі прийшли славити Воскресіння Христове.
 
Його Преосвященству співслужили клірики кафедрального собору прот. Євген Заплетнюк, прот. Павло Альбін, свящ. Олег Гах, свящ. Володимир Зубілевич, свящ. Петро Мельничук.
 
По закінченні Утреньої розпочалася святкова Пасхальна Божественна Літургія. Після Святого Євангелія, котре читалося вісьмома мовами (українською, грецькою, єврейською, латинською, церковно-словянською, італійською, англійською, німецькою) архієпископ Нестор прочитав Пасхальне послання Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета.
 
Наприкінці Богослужіння владика привітав усіх із світлим Христовим Воскресінням і освятив артос (спеціальний пасхальний хліб, який перебуває біля вівтаря у храмі протягом Світлого тижня, а у суботу розрізається і роздається вірним) та пасхальні приношення парафіян.
 
 
Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.