Всеукраїнський з’їзд православної молоді присвятили темі християнського подружжя

Автор:

711-12 лютого 2017 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в актовій залі Київської православної богословської академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді, участь у якому взяли і делегати від Тернопільської єпархії.

Цьогорічний з’їзд молоді був присвячений темі сім’ї і мав назву «Християнське подружжя: пережиток минулого, традиція чи надія на спасіння».

У заході взяв участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш), священнослужителі, керівники єпархіальних молодіжних відділів. З’їзд зібрав понад 200 представників православних молодіжних організацій, духовно-просвітницьких центрів, молодіжних братств Української Православної Церкви Київського Патріархату, повідомляє сайт УПЦ Київського Патріархату.

З архіпастирським словом до присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет і благословив відкриття з’їзду. У своєму слові Святійший Владика наголосив на важливості теми цьогорічного з’їзду, адже християнська сім’я є основою у становленні церкви та держави.

Думками про сімейне християнське життя з молоддю поділилися клірик Свято-Володимирського кафедрального собору священик Олександр Шмуригін та його дружина Олена. Доповідь про реформування інституту шлюбу та сім’ї в Україні виголосила доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Марина Медведєва. Секретар Синодального Управління у справах молоді священик Іоан Гищук розповів про таїнство шлюбу як наріжний камінь подружнього життя.

Згодом у чотирьох робочих секціях делегати з’їзду говорили про роботу недільних парафіяльних шкіл, православних таборів, питання сім’ї і таїнства шлюбу, а також сучасні загрози християнським і сімейним цінностям.

Перший день з’їзду завершився Всенічним бдінням у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. 12 лютого делегати з’їзду взяли участь у Божественній літургії у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, яке очолив намісник обителі архієпископ Вишгородський Агапіт. За богослужінням майже всі учасники з’їзду приступили до таїнств Сповіді та Причастя.

Після обіду відбулося закриття Всеукраїнського з’їзду православної молоді. До його учасників звернувся голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш). Завершився захід концертом від самих учасників з’їзду.

Тернопільську єпархію на Всеукраїнському з’їзді православної молоді представляли семеро делегатів: Наталя Борис, Юля Лесик, Діана Малко, Софія Лугова, Софія Савчук, Володимир Петрик і Михайло Бачинський, а також голова молодіжного відділу єпархії прот. Вадим Криворучко.

На думку о. Вадима, заходи, які збирають православну молодь зі всієї України, є дуже важливими, адже дають змогу молодим людям знайти себе не в соціальних мережах, а в Церкві, з Богом.

– Тема цьогорічного з’їзду була дуже актуальною – християнське подружжя. Це те, чого молодь має бути готовою, але жодні навчальні заклади не дають знань на цю тему, – зазначив о. Вадим.

Голова молодіжного відділу Тернопільської єпархії наголосив, що учасниками з’їзду була здебільшого підготовлена, воцерковлена молодь. А ті з його делегатів, хто сприймає християнське життя швидше як традицію, спілкуючись зі своїми однолітками, набирається досвіду церковного життя вже не як традиції, а як необхідності.

Студентка Тернопільського Національного економічного університету Наталя Борис уже вчетверте була делегатом Всеукраїнського з’їзду православної молоді. Передусім вона відзначила, що атмосферу, яка панувала на заході.

– Кожного року з’їзд – це цікаві знайомства і люди, спілкуючись з якими, черпаєш для себе багато хорошого. На мою думку, такі заходи показують молоді, як потрібно іти правильним шляхом з Богом, не забувати ближніх, жити у любові до всіх оточуючих, – поділилася враженнями Наталя.

Тернопільський школяр Володя Петрик на з’їзді православної молоді був другий рік поспіль. Хлопець зауважив, що за цей час зрозумів, наскільки важливо брати участь у таких заходах, бо вони виховують у молоді повагу до церкви.

– З’їзд був дуже добре організований, все сплановано похвилинно. Я неодмінно відвідаю його ще не раз!, – зазначив Володя.

Студентка Тернопільського музичного училища ім. Соломії Крушельницької Софія Лугова розповіла, що цей з’їзд дав багато її душі: тепер вона наповнена молитвою та приємними враженнями.

– Зустрічі з духовними наставниками та давніми друзями дуже надихнули. Шкода, що з’їзд минув так швидко. З нетерпінням чекатиму наступного року! – сказала вона.

На важливості таких заходів наголосив і керуючий Тернопільською єпархією архієпископ Нестор. На його думку з’їзд має велике значення і для єпархіальних відділів у справах молоді, бо дозволяє обмінятись досвідом і запланувати певну співпрацю між єпархіями, і для самої молоді, тому що це можливість зустріти старих друзів і знайти нових.