Першосвятительський візит Святійшого Патріарха Філарета на Тернопільщину

Автор:

img_6781_a30 жовтня 2016 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на запрошення Високопресвященнішого Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького, й всіх вірних Тернопільської єпархії Київського Патріархату, з першосвятительським візитом відвідав місто Тернопіль.

У рамках візиту в обласному центрі Святійший Владика звершив освячення новозбудованого храму на честь святих Бориса і Гліба та заклав перший камінь під будівництво кафедрального собору Тернопільської єпархії, в честь святих рівноапостольних Костянтина та Єлени.

Біля входу до храму св. мучч. Бориса та Гліба Святійшого Патріарха зустріла місцева громада та віруючі, які прибули до обласного центру з багатьох міст і сіл Тернопілля на Патріарше богослужіння.

Після привітань Святійший Владика здійснив Чин освячення новозбудованого храму та св.Престолу й очолив відправу тут першої Божественної літургії.

Того дня Предстоятелю Київського Патіархату співслужили: Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший намісник, голова Синодального управління у справах духовної освіти; Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський, голова Інституту церковної історії; Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський, голова Синодального управління військового духовенства; Агапіт, архієпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії, керуючий справами Київської Патріархії; Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький; Марк, єпископ Кропивницький і Голованівський; Павло, єпископ Тернопільський і Теребовлянський, а також, секретарі єпархії – прот. Мирон Гах і прот.Олексій Головацький, численний собор духовенства Тернопільської єпархії: благочинні та настоятелі тернопільських храмів.

За богослужінням були присутні очільники міста та області, депутати, прочани з різних куточків краю. Зокрема, на патріаршій службі молилися голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, міський голова Тернополя Сергій Надал, секретар міської ради Віктор Шумада, депутати, ректори місцевих ВУЗів, інтелігенція, науковці та інші.

На запричасному стиху, з благословення Святійшого Владики, проповідував священик Олег Гах, який у своєму благовісті розкрив вчення Церкви про важливість молитви в храмі Божому, підкресливши унікальність новосвяченого храму на честь перших святих Страстотерпців.

Після відпусту Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх з проповіддю, у якій привітав причетних до побудови храму, отця настоятеля – протоієрея Руслана Притулу, благодійників, меценатів та парафіян із освяченням храму. Також Святійший Владика звернувся до парафіян та меценатів зі словами подяки за їх жертовний подвиг – побудову нового храму. В святительському слові Патріарх наголосив на важливості любові до Господа та ближнього. Святійший Владика підкреслив, що всі випробування, які випали на долю українського народу, не є покаранням, а покликані зміцнити почуття любові в наших душах й віру у Божественний порятунок.

По завершенні урочистостей Високопреосвященніший архієпископ Нестор звернувся до Патріарха Філарета з вітальним словом і подякував йому за візит та спільну молитву, яку назвав великою духовною і моральною підтримкою для духовенства та всіх вірних Тернопільської єпархії Київського Патріархату. Також архієпископ Нестор висловив вдячність архієреям, духовенству, представникам влади та віруючим, які прибули молитовно розділити радість свята.

За вагомий внесок у будівництво храму святих Бориса і Гліба Святійший Патріарх Філарет відзначив настоятеля та меценатів церковними орденами та патріаршими грамотами.

На місці будівництва центрального храму Тернопільської єпархії Святійшого Владику і велику кількість духовенства зустрічали ключар прот.Євген Заплетнюк, священнослужителі та парафіяни собору святих рівноапостольних Костянтина та Єлени, численні вірні, які прибули на зустріч з Патріархом із різних куточків Тернополя та області.

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату звершив закладення першого каменю під будівництво кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени. Опісля Святійший Владика висловив сподівання, що за допомогою парафіян храму, влади, меценатів, благодійників за кілька років на цьому місці постане величний собор і закликав усіх молитися і робити все для того, щоб Господь допоміг побудувати головний храм Тернопільської єпархії, щоб тут звершувалися богослужіння, люди отримували духовну їжу і щоб Церква вела нас до вічного блаженного життя.

Після звершення чину освячення та закладки капсули та першого каменя, Святійший Владика дав коментар представникам місцевих ЗМІ.

У рамках візиту, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, також, віддав шану спочилому Предстоятелю Української Автокефальної Церкви Митрополиту Мефодію (Кудрякову), помолившись і поклавши квіти на його могилу, що на території церкви Різдва Христового в центрі Тернополя.

Цього ж дня офіційний візит Святійшого Патріарха Філарета до Тернополя закінчився.

Прес-служба Тернопільської єпархії