Владика Нестор привітав тернопільських артилеристів із професійним святом

Автор:

1113 листопада 2017 року в 44-й окремій артилерійській бригаді відбулися урочисті заходи з нагоди Дня ракетних військ та артилерії. Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор привітав захисників Батьківщини з професійним святом. Від імені духовенства єпархії в урочинах також взяли участь старший військовий капелан Тернопільської області, голова єпархіального відділу військового духовенства прот. Вячеслав Кізілов, військовий капелан 44-ї артилерійської бригади прот. Володимир Андрухів, Збаразький благочинний прот. Іван Лесик.

Артилеристів у пункті постійної дислокації також прийшли привітати голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО народний депутат України Ірина Фріз, народний депутат України Олег Барна, представники влади Тернопільщини, волонтери, військовослужбовці ЗСУ, Національної гвардії України та ветерани.

Під час урочистої частини кращих військовослужбовців було відзначено нагородами, повідомляє прес-служба артбригади. Зокрема, владика Нестор вручив мужнім воїнам медалі “За жертовність і любов до України”.

Його Високопреосвященство подякував українським бійцям за їхню службу, наголосив на тому, що вони проявили найбільшу любов до своєї землі і свого народу, ставши на захист Батьківщини.

“Хай Всемилосердний Господь обдаровує вас Своїми щедротами, береже від усякого зла, дає здоров’я вам, вашим рідним і близьким і нехай з Його благословення і вашими зусиллями нарешті прийде на українську землю мир!”, – звернувся до воїнів владика Нестор.

По закінченні офіційної частини був прекрасний концерт, які підготували самі артилеристи.

Також цього святкового дня хвилиною мовчання і молитвою вшанували всіх, хто назавжди залишився у списках бригади, хто поклав голову заради миру й процвітання України. Військовослужбовці артилерійської бригади, гості та запрошені поклали квіти до стели загиблих, вшанували своїх товаришів, а також побували на могилі Героя України артилериста Володимира Гарматія (51 омб) , котрий після 10 днів перебування в оточенні та під постійними обстрілами з боку російсько-терористичних угрупувань, не зрадив державі і не відступив разом із 41 товаришем по службі на територію Російської Федерації. Під час прориву з оточення офіцер підірвався на міні поблизу Сєвєродонецька Луганської області. Похований у селі Чернелів-Руський неподалік Тернополя.