Владика Нестор привітав артилеристів з 3-ю річницею створення бригади

Автор:

48 вересня 2017 року 44-та окрема артилерійська бригада відзначила третю річницю з дня створення. Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор взяв участь в урочистих заходах з цієї нагоди.

На свято до гармашів завітали представники органів державної влади та місцевого самоврядування, вищого військового командування, ветерани АТО, волонтери, тернополяни.

Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв-артилеристів, які загинули, виконуючи завдання у районі проведення АТО на території Донецької і Луганської областей. Було покладено гірлянду до Стели загиблим воїнам на території військової частини.

Вітаючи артилеристів з нагоди свята, владика Нестор наголосив на важливості стати на захист Вітчизни проти російського агресора, попросив Божої опіки й благословення для українських воїнів.

44-та окрема артилерійська бригада була створена у 2014 році в місті Яворів на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного та отримала разом зі старою відновленою технікою частину нової. Пройшла бойове злагодження на Яворівському полігоні. З цього часу успішно виконує бойові завдання в зоні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

З січня 2015 року 44-та окрема артилерійська бригада дислокується у Тернополі. Основу особового складу склали військовослужбовці, які були призвані в рамках третьої хвилі мобілізації. Нині в частині проходять військову службу військовослужбовці за контрактом та солдати строкової служби. Строковики несуть службу в пункті постійної дислокації та виконують завдання з охорони та оборони об’єктів військової частини. В зоні проведення антитерористичної операції бригада перебуває безперервно з початку листопада 2014 року.

Підрозділи військової частини продовжують перекривати танконебезпечні напрями в Луганській області та можливі напрямки прориву противника. Високий рівень ефективності роботи української артилерії військовослужбовці гаубичного дивізіону довели під час Дебальцівської операції та боїв за Донецький аеропорт.