У храмі святого первомученика Стефана в Котюжинах освятили новий престіл

Автор:

12 листопада 2017 року, у неділю 23-тю після П’ятидесятниці, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відвідав Збаразьке благочиння. На запрошення настоятеля храму святого первомученика Стефана прот. Ігоря Мороза архієрей звершив чин освячення престолу і відслужив Божественну літургію.

На церковному подвір’ї юні парафіяни зустріли архіпастиря короваєм на вишитому рушникові, подякувавши владиці Нестору за візит.

Під час Літургії Його Високопреосвященству співслужили Вишнівецький благочинний прот. Станіслав Швець і запрошене духовенство.

Цього дня до храму прийшли чимало парафіян, багато з яких прийняли таїнство Сповіді та причастилися Тіла і Крові Господніх.

У проповіді владика Нестор звернувся до Євангельського читання про вигнання біса із Гадаринського біснуватого. Архієрей наголосив на тому, що кожен наш гріх, кожна наша пристрасть є плодом діяльності бісів. Вони посилають нам різні спокуси, випробовують, у чому ми будемо слабкі, і, знайшовши слабинку, опановують людиною, знову і знову спонукають її до гріха. Нині можна почути, що гріх є виявом нашої свободи і що церква обмежує людину в її бажаннях. Проте щоразу, коли людина грішить, то чинить не з власної волі, а тому, що втратила її. Натомість людина, яка живе за Заповідями Божими, сама приймає рішення про свої вчинки.

“Гріховну пристрасть перебороти дуже важко. Спробуймо хоч один день, від ранку до вечора, хоча б жодного разу нікого не осудити – ні ділом, ні словом, ні думкою. Здається, дрібниця. Але насправді, коли починаємо контролювати себе, бачимо, що осуджуємо інших, навіть не помічаючи цього. Ми настільки звикли до свого гріха, що вважаємо його нормою. Якщо ж зрозуміємо, що це гріх, то навіть така дрібниця – всього один день нікого не осудити – виявиться важкою і часто неможливою до виконання. Злі сили постійно спонукають нас до гріха. І хоч ми не настільки одержимі бісами, як той чоловік з Євангельського читання, біси мають над нами владу і діють серед нас”, – сказав владика.

Що ж робити, аби перебороти сили бісівські? Архієпископ зазначив, що найперше потрібно зрозуміти, що по одинці ми не в силах перемогти зло.

“Та й нам не потрібно так робити, бо з нами Христос. Якщо зрозуміємо свою неміч і попросимо Господа про допомогу у нашому духовному вдосконаленні, боротьбі зі злом, спокусами, то відчуємо, наскільки стаємо сильними. Тільки з Божою допомогою ми можемо відкидати диявольські спокуси. Крім того, у нас має бути справжня любов до Бога і жива віра. “Я є Дорога, Істина і Життя” – каже Христос. І ця дорога до Бога лежить через Євангеліє, через виконання Божих Заповідей”, – підкреслив архіпастир.

По завершенні Богослужіння настоятель храму прот. Ігор Мороз подякував усім, хто працею і пожертвами долучився до відновлення святині. За зусилля, спрямовані на утвердженні Єдиної Православної Української Церкви, архієпископ Нестор відзначив Благословенною грамотою керівника церковного хору Мирославу Володимирівну Медвідь.

Варто зазначити, що це вже другий архієрейський візит у Котюжини, відколи в лютому цього року парафія св. первомученика Стефана висловила бажання перейти до Української Православної Церкви Київського Патріархату. Перше урочисте богослужіння новоутвореної церкви Української Православної Церкви Київського Патріархату в Котюжинах відбулося 12 лютого, у свято Собору Трьох Святителів. 26 лютого, у Неділю сиропусну, Прощену, Високопреосвященнійший Нестор уперше з архієрейським візитом відвідав  Котюжини.

За словами настоятеля храму св. первомученика Стефана прот. Ігоря Мороза, менш ніж за рік з Божою допомогою та при активній участі парафіян вдалося повністю перекрити храм, оновити Царські врата, тетрапод, аналой, семисвічник, впорядкувати церковне подвір’я. Православні християни парафії св. первомученика Стефана сподіваються, що за їхніми щирими молитвами Господь допоможе об’єднатися всім мешканцям Котюжин під омофором Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.