Архієрейський візит владики Нестора в Котюжини Збаразького району

Автор:

DSC_070626 лютого, у Неділю сиропусну, Прощену, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, з архієрейським візитом відвідав село Котюжини Збаразького району. У храмі святого первомученика Стефана владика Нестор у співслужінні духовенства Вишнівецького благочиння Тернопільської єпархії звершив Божественну літургію.

На церковному подвір’ї архіпастиря юні парафіяни зустріли короваєм на вишитому рушникові, подякувавши владиці Нестору за візит.

На Богослужіння цього недільного дня прийшло ледь не все село. Багато віруючих, зокрема дітей, причастилися Святих Тіла і Крові Христових.

По завершенні Літургії архієпископ Нестор звернувся до присутніх у храмі з повчальною проповіддю. Владика наголосив на необхідності примирення перед Великим постом, зазначив, що віруючі, котрі залишились в церкві Московського Патріархату, залишаються їхніми односельчанами.

«Ваша любов до власного народу і до Української Церкви стала причиною переходу парафії до Української Православної Церкви Київського Патріархату, а частина людей ще не усвідомлює, що їх обманюють. До єдиної громади і до Української Церкви ми можемо привести їх тільки любов’ю», – сказав владика.

Архієпископ Нестор підкреслив,  що любов до свого народу і до своєї держави не є політикою, як кажуть священики УПЦ МП. Ми маємо багато прикладів святих, які любили свій народ, і сьогодні ми їх вшановуємо.

Після Літургії відбувся хресний хід до каплички Пресвятої Богородиці на околиці Котюжин, де владика Нестор відслужив молебень.

Це був перший візит архієрея в Котюжини. Лише в лютому парафія св. первомученика Стефана висловила бажання перейти до Української Православної Церкви Київського Патріархату. Цьому передувало опитування жителів, проведене місцевими активістами. За його результатами в сільському клубі тричі відбувалися загальні збори села, після яких віруючі подали клопотання до Високопреосвященнійшого Нестора з проханням прийняти громаду до складу Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Громада запросила Вишнівецького благочинного прот. Святослава Швеця та духовенство УПЦ Київського Патріархату очолити урочистий вхід і перший молебень до Пресвятої Богородиці та святого первомученика і архідиякона Стефана, на честь якого побудований храм. Священики і миряни спільно вознесли молитви за всіх жителів села і всіх борців за волю України.

Перше урочисте богослужіння новоутвореної церкви Української Православної Церкви Київського Патріархату в Котюжинах відбулося 12 лютого, у свято Собору Трьох Святителів.

Як зазначив прот. Ігор Мороз, мешканці села давно мріяли про перехід у помісну православну церкву Київського Патріархату. Історично склалося так, що на цій землі завжди було багато патріотів. Нині багато з них зізнаються, що мало ходили до храму, бо не могли молитися незрозумілою мовою, але сподівалися, що нарешті настане час, коли і в Котюжинах буде український священик, який в щирій молитві рідною мовою буде проводити Богослужіння. Війна на сході України, спровокована Росією, спонукала людей до активніших дій.

Православні християни парафії св. первомученика Стефана сподіваються, що за їхніми щирими молитвами Господь допоможе об’єднатися всім мешканцям Котюжин під омофором Української Православної Церкви Київського Патріархату.