Тернопільська єпархія відзначила тезоіменитство архієпископа Нестора

Автор:

img_04399 листопада 2016 року день свого тезоіменитства відзначив керуючий архієрей Тернопільської єпархії Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький. Із цієї нагоди, духовенство та клір єпархії зібралося у храмі Преображення Господнього на урочисте богослужіння, очолюване тезоіменитим архієреєм.

Владиці співслужили – настоятель храму – прот.Богдан Комарницький, секретарі єпархії прот. Олексій Головацький та прот. Мирон Гах, обласний благочинний прот. Борис Солтис, отці-благочинні Тернопільської єпархії, чисельний клір області та м.Тернополя. Делегацію Богословського відділення ФТФ ЧНУ імені Ю. Федьковича на заході очолив прот. Миколай Лагодич.

Розділити радість свята зі своїм архіпастирем прибула велика кількість мирян, серед яких – представники влади, депутатського корпусу, науковці та інтелігенція міста. Зокрема, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, Тернопільський міський голова Сергій Надал зі своїм заступником Леонідом Бицюрою, секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада, народний депутат України Тарас Юрик, директор департаменту внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Ігор Кульчицький, директор Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Василь Мулярчук та інші.

Після Божественної літургії, архієпископ Нестор очолив молебень до святого преподобного Нестора Літописця перед його святими мощами.

Завершилося богослужіння урочистими вітаннями, які складали гості на адресу Тернопільського архіпастиря. Секретар єпархіального управління прот.Олексій Головацький вітаючи владику подякував Його Високопреосвященству за ревну десятилітню працю на Тернопільській землі,бажаючи імениннику Божої допомоги у всіх добрих справах. Від імені присутнього духовенства Вітальний адрес виголосив ключар кафедрального собору свв.Костянтина та Єлени м.Тернополя прот.Євген Заплетнюк. Від імені кліру та мирян храму Преображення Господнього до владики звернувся настоятель – протоієрей Богдан Комарницький. Владику привітали численні представники влади, депутатського корпусу, інтелігенція міста, парафія вручивши імениннику пам’ятні подарунки.

По цьому, архієпископ Нестор звернувся до присутніх на  богослужінні з глибокозмістовним словом дякуючи за спільну молитву та теплі слова вітань. Владика згадуючи життя преподобного Нестора, ставив його у приклад усім, хто хоче спасти свою душу. Подібно першим українським ченцям, сьогоднішні християни повинні шукати не земного благополуччя, але користі для власної душі та спасіння її в Бога. А тому, закликав архіпастир, кожен із нас повинен ревно працювати не опускаючи рук та не зневіряючись у роботі.

Як приклад, владика Нестор зауважив, що коли почалися бойові дії на Донбасі, чимало тернополян та жителів області активно взялися за волонтерську працю, збирали та доправляли на передову необхідну допомогу. Але минуло небагато часу, і люди почали втрачати свою ревність. Але хіба війна вже закінчилася?

Далі Владика зауважив, що найкращим подарунком для нього буде небайдужість усіх православних християн Тернопільської єпархії. Радість кожного архієрея – бачити, як паства та духовенство об’єднанні в союзі християнського миру та любові разом працюють над зміцненням та утвердженням Помісної Церкви в регіоні. Одночасно владика попросив молитов за себе та за працю своїх рук наголосивши, що коротка молитва до Бога краща за безліч слів привітань.

Закінчилося свято благословенням архіпастирем численних богомольців, які зібралися в храмі привітати свого ієрарха.

Прес-служба Тернопільської Єпархії

Більше фото опубліковано на сторінці єпархії в мережі Фейсбук.