Храм св. мучч. Бориса і Гліба в Тернополі відзначив престольне свято

Автор:

IMG_49576 серпня 2017 року, у неділю 9-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті святих мучеників страстотерпців Бориса і Гліба, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію у храмі св. мучч. Бориса та Гліба в Тернополі з нагоди престольного свята.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Руслан Притула та запрошене духовенство.

Перед богослужінням владика Нестор звершив чин освячення іконостасу і хоругв.

За Божественною літургією архієпископ Нестор виголосив проповідь, в якій порівняв зі святими страстотерпцями Борисом і Глібом українських воїнів, котрі захищають державу від російського агресора на Донбасі.

“Святі благовірні князі Борис і Гліб знали, що їх чекає, але заради послуху йшли, бо вірили, що Господь приготував для них кращу нагороду, ніж князювання на землі, кращі скарби, ніж багатство правителя. Вони не тікали навіть тоді, коли до них прийшли вбивці – лише звернулися до них, аби не робили великого гріха. Бачимо, що любов до Бога, смирення, послух дали більше, ніж могли б досягнути ці князі, якби вони проявили свою гординю й, бажання влади. Господь їх не прославив би їх, якби вони вибрали життя вбивці замість смерті мученика. І сьогодні, вшановуючи їх, бачимо в них приклад щирої любові до Бога, відданості Господу. Але разом з тим для нас це є ще один урок, що часто ті, хто називає себе нашими братами, хочуть захопити нашу землю. І ми повинні стояти, захищаючи свою державу, як святий князь Борис йшов захистити від нападу іноплемінників Русь”, – сказав владика.

Він наголосив на тому, що ми повинні молитися за наших воїнів захисників, допомагати їм у міру наших сил, повинні завжди і у всьому стояти на захисті нашої держави. Тому що Господь доручив нам її і Господь чекає, що той дар ми збережемо, примножимо, зміцнимо.

“Тому, вшановуючи святих благовірних князів мучеників страстотерпців Бориса і Гліба, нехай кожен з нас буде теж готовий віддати заради своєї держави, свого народу своє життя. Нехай кожен з нас бореться не тільки з видимими ворогами, але й з видимимиими, які, на жаль, панують серед нашого народу, – байдужістю, корупцією, бажанням обманути державу і народ заради власного збагачення. Беручи приклад з наших славних предків, князів, нехай кожен з нас так само любить Бога і свою державу і буде готовий йти на подвиги. Нехай оця рішучість іти до спасіння ніколи не слабне в нас перед лицем будь-якої загрози й небезпеки“, – звернувся до присутніх архієрей.

Владика Нестор привітав духовенство і мирян зі святом, побажав, аби Борис і Гліб охороняли парафію, священиків і парафіян храму і закликав на всіх Боже благословення.

Після заамвонної молитви соборне духовенство на чолі з владикою Нестором, а з ними і всі парафіяни, вийшли на обхід довкола храму. Під час обходу священнослужителі читали Святе Євангеліє, а Високопреосвященнійший владика окроплював усіх освяченою водою.

Нагадаємо, новозбудований храм на вулиці Білогірській неподалік приміської автобусної станції восени минулого року освятив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час візиту на Тернопілля. Храм спорудили менш ніж за півтора року завдяки меценатам. Унікальна для Тернополя споруда має незвичне архітектурне вирішення: кам’яний низ і дерев’яний верх. У приринковому житловому районі це чи не єдина церква, тож помолитися тут мають нагоду не лише мешканці прилеглих вулиць, а й ті, хто прибуває до обласного центру у справах, працівники ринку.