Богослужіння у Неділю 21-шу після П’ятдесятниці

Автор:

DSC_100229 жовтня 2017 року, у неділю 21-шу після П’ятидесятниці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени у Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору прот. Євген Заплетнюк, свящ. Володимир Зубілевич і свящ. Петро Мельничук.

Після заамвонної молитви владика Нестор виголосив проповідь на тему євангельського читання, у якій розтлумачив притчу Господа нашого Ісуса Христа про сівача (Лк., 35 зач., VІІІ, 5-15).

Ця притча вказує на те, як людина може сприймати Слово Боже, жити по Слову Божому. Господь сіє зерна Слова Божого однаково. Всі ми, присутні у храмі, чули Святе Євангеліє, вдома маємо Біблію чи Новий Завіт і можемо читати його. Але разом з тим одні сприймають це Слово Боже, живуть за ним, спасаються, а в інших людях воно не приносить плоду. Чому так стається, й пояснює сьогоднішня притча“, – сказав архієрей.

Він зазначив, що Господь однаково дає Слово Боже, однаково допомагає кожному з нас іти по шляху до спасіння. Господь однаково нас веде й для кожного з нас приготовлені оселі в Царстві Небесному. Навіть ті, кого ми вважаємо найбільшими грішниками, котрі порушили Закон Божий, мають змогу спастися, покаявшись. Але не кожен приходить до покаяння, бо не в кожному Слово Боже дає плоди. Бо мало слухати Слово Боже – треба жити за ним, дотримуватися Заповідей Божих, боротися з гріхами, чинити добрі справи, без яких віра мертва.

Часто наші добрі наміри не втілюються в життя, бо ми не хочемо докладати для цього зусиль. Як і зерно, яке потрапило в кам’янистий грунт, вони не сходять справами, бо не мають кореня – справжньої живої віри. Тільки маючи світло сонця любові Божої ми справді можемо принести плід нашого спасіння і спасіння наших ближніх“, – додав владика.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, архієпископ Нестор читав акафіст Покрову Пресвятої Богородиці з читанням Євангелія у храмі св. мучч. Бориса та Гліба на вул. Білогірській в Тернополі.

Наприкінці богослужіння духовенство заспівало величання Пресвятій Богородиці. 

У повчальному слові архієрей наголосив, що Пресвята Богородиця чує молитву кожної людини, котра звертається до неї. Якщо ж ми постійно забуваємо про Бога, не молимося до Пресвятої Владичиці Богородиці, а потім чекаємо від Неї допомоги і нарікаємо, що вона нас не оберігає від зла, то ми надмірно вимагаємо. Бо Пресвята Богродиця чує наші молитви, коли ми живемо з Богом, дотримуємося Його заповідей. За споживацького ставлення до Бога ми самі відрікаємося від Його допомоги.

Господь допускає біди і скорботи тоді, коли це справді для нас корисно. І звертаючись до Господа, до Пресвятої Богородиці, ми повинні розуміти, що їм потрібна не наша молитва чи відвідування храму. Це потрібно для нас самих. Бо любов, яку Господь виливає на людей через Святу Свою Соборну Апостольську Церкву, спасає нас, направляє нас до Життя вічного і допомагає нам у нашому земному житті“, – підкреслив владика Нестор.

Архієрей закликав усіх, звертаючись до Пресвятої Владичиці Богородиці по Її заступництво і захист, щиро благати передусім про спасіння для власної душі.

Адже не знаємо ні дня ні години, коли Син Людський прийде. І Пресвята Богородиця, оберігаючи нас від усякого зла, веде нас шляхом покаяння. Тож нехай Пресвята Богородиця береже нас і від нашої байдужості до спасіння, до власної душі“, – додав владика Нестор.

Архієрей закликав на присутніх у храмі благословення Боже і помазав їх освяченим єлеєм.