Богослужіння у Навечір’я свята Богоявлення Господнього

Автор:

DSC_001518 січня 2017 року, у день Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір), Високопреосвященніший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, звершив Божественну літургію св. Василія Великого у кафедральному соборі свв. Костянтина і Єлени м. Тернополя.

Його Високопреосвященству співслужили ключар собору прот. Євген Заплетнюк, завідувач єпархіальної канцелярії свящ. Володимир Зубілевич, свящ. Петро Мельничук та голова фінансово-господарського відділу Тернопільської єпархії протодиякон Юрій Коханський.

Звертаючись до присутніх у соборі, архієпископ Нестор наголосив, що свято Богоявлення є святом початку нашого спасіння, бо, починаючи від Хрещення, Господь пішов проповідувати, звіщаючи людям про Своє Царство. І проповідь ця починалася зі слів, якими проповідував Іоан Предтеча: “Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!”

Владика наголосив, що сьогодні Царство Небесне як ніколи близьке, тому що ніщо не відділяє нас від Бога, крім нас самих. Царство Небесне відкрите для кожного з нас, і для кожного Господь приготував там оселю. Але ми самі вирішуємо своїм життям, чи будемо ми в тих оселях перебувати, чи підемо у вічну загибель.

“Тож хай кожен із нас докладає зусилля, щоб завжди перебувати з Богом. Хай кожен з нас щирою вірою, щирою любов’ю до Бога і боротьбою з гріхами приготує собі місце в тих оселях Небесних для вічного життя. Нехай Всемилосердний Господь, який в Йордані хрестився від Іоана, благословляє всіх нас на наші духовні звершення. Нехай благословення Боже завжди перебуває з усіма нами”, – завершив проповідь владика Нестор.

По завершенні Богослужіння владика Нестор звершив чин Великого освячення води. За православною традицією Велике водосвяття звершують двічі на рік: у день Навечір’я Богоявлення і безпосередньо на свято Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.