Богослужіння Світлого Христового Воскресіння

Автор:

8 квітня 2018 року Православна Церква відзначає найбільше свято – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. У ніч з суботи на неділю Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький,  очолив Пасхальні богослужіння – полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Під час Великодньої відправи у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі архієреєві співслужили клірики храму: настоятель, секретар єпархії протоієрей Олексій Головацький і протоієрей Роман Луговий. Разом з владикою Нестором молилися також протодиякони Юрій Коханський та Андрій Вовк.

Незадовго до опівночі архієпископ із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо храму, який за уставом завершився перед закритими дверима храму. Це символізує собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна утреня і вперше цього року було виголошено: “Христос Воскрес!”

Далі Його Високопреосвященство, духовенство та парафіяни увійшли до храму, де богослужіння продовжилося каноном Пасхи. Під час утрені владика Нестор прочитав Оголосительне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.

Після завершення утрені відправа продовжилася співом Пасхальних часів та святковою Божественною літургією. Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами. Духовенство почало читання українською, а далі – грецькою, латинською, церковнослов’янською та англійською мовами.

Після Святого Євангелія архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор прочитав Пасхальне послання Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета.

Велика кількість вірних причастились святих Христових Таїн.

Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які будуть біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу їх роздадуть вірним).

З благословення Святійшого Патріарха Філарета Високопреосвященнійший владика вручив протоієрею Олексієві Головацькому орден святого архістратига Михаїла. Настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці, секретаря єпархії високою церковною нагородою відзначено з нагоди 45-річчя.

Опісля владика Нестор освятив пасхальні приношення парафіян і привітав усіх вірних із світлим Христовим Воскресінням.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.