Архієпископ Нестор звершив Пасію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці

11 березня 2018 року, у третю неділю Великого посту (Хрестопоклонну), Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив мале повечір’я з чином Пасії у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму секретар єпархії прот. Олексій Головацький та прот. Роман Луговий.

Архієпископ Нестор прочитав третє страсне Євангеліє від святого апостола і євангеліста Луки (22-23 глави).

Після звершення богослужіння архіпастир звернувся до віруючих зі словом проповіді та побажав їм допомоги Божої у подоланні своїх гріхів.

Пасія (лат. «страждання») – особливе богослужіння, яке здійснюється під час Великого посту. На ньому зачитуються тексти Євангелія, що описують страждання Господа нашого Ісуса Христа. За часом виникнення пасія – найпізніша православна служба. Вона була складена в середині ХVII століття київським митрополитом Петром (Могилою).

Пасія звершується чотири рази на рік (за числом євангелістів): у другий, третій, четвертий і п’ятий тиждень Великого посту. За кожною пасією читаються євангельські розділи, що розповідають про страждання Ісуса Христа: на першій – 26 і 27 розділи від Матфія, на другій – 14 і 15 від Марка, на третій – 22 і 23 від Луки, на четвертій – 18 і 19 від Іоана.

За традицією, під час читання Євангелія віруючі стоять із запаленими свічками у руках.