Парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі відзначила 20-річчя

Автор:

DSC_084021 вересня 2017 року, в день коли православна Церква відзначає Різдво Пресвятої Богородиці, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у храмі Різдво Пресвятої Богородиці в Тернополі з нагоди престольного свята. Цього дня парафія також відзначила 20-річчя з часу створення.

Високопреосвященнійшому Нестору співслужили настоятель храму прот. Олексій Головацький, клірик храму прот. Роман Луговий, секретар єпархії прот. Мирон Гах, численне запрошене духовенство.

Першими на церковному подвір’ї свого архіпастиря зустріли юні парафіяни, котрі привітали Високопреосвященнійшого владику та піднесли запашний коровай.

У день престольного свята до храму прийшли чимало парафіян, багато з яких прийняли таїнство Сповіді та причастилися Святих тайн Тіла і Крові Господньої.
 
На запричасному проповідь виголосив прот. Василь Дідик. У ній священик зазначив, що велике двунадесяте свято – Різдво Пресвятої Богородиці розкриває не тільки подію народження Божої Матері, а й усю сутність нашого християнського життя. Якби не було Різдва Пресвятої Богородиці, історія людства пішла б іншим шляхом.
 
“З народженням Матері Божої ми бачимо інший розвиток подій: це Різдво Ісуса Христа, Його проповідь, страждання на Голгофі, і найважливіше – Воскресіння із мертвих. А у воскресінні із мертвих Спасителя розкривається майбутня перспектива людині – вона стає безсмертною у Царстві Небесному. Тому історія людства пішла іншим шляхом: люди, творячи Божу правду, втілюють ідеали Царства Божого на землі з надією отримати вічне життя”, – зазначив прот. Василь Дідик.

По завершенні Літургії до вірних із повчальним словом звернувся архіпастир, закликавши їх мати надію на Бога і любов до Нього.

Прославляючи Різдво Пресвятої Богородиці, ми передусім згадуємо її батьків. Святі праведні богоотці Йоаким та Анна мали щиру надію на Бога і по цій надії отримали, хоча шлях до бажаного був довгий і тернистий, але благословення від Бога було надзвичайно великим. Також, говорячи про Пресвяту Владичицю Богородицю, ми не можемо оминути і Її саму. Звичайно, ми знаємо, що вона була покликана від самого народження служити Богові. Але це не означає, що вона була народжена, створена відразу такою. Її любов до Бога привела Її до народження Сина Божого. Багато було жінок, дівчат в Ізраїлі, але лише Вона була вибрана для цієї особливої місії. Чому? Тому що вона мала любов до Бога і велике смирення. На жаль, у наш час те, чого найбільше не вистачає нам усім, – це смирення. Хоча на ньому якраз найбільше наголошує свята Церква, говорячи про те, що найбільш необхідне для нашого спасіння. Навіть першою із заповідей блаженства є заповідь убогості духовної, тобто смирення, негордині: “Блаженні убогі духом, бо їхнє Царство Небесне.

Нехай за молитовним заступництвом пресвятої Богородиці Господь всім нам подасть щире смирення, яке відкине будь-яку гординю. Нехай кожен з нас ніколи у своєму серці не возноситься, не гордиться ні своїми особливими властивостями чи вміннями, ні своєю посадою, ні своїми досягненнями, тому що все це дав на м Господь. І якщо це буде заважати нашому спасінню, Господь це може й забрати. Бо для Господа важливіше, щоб ми спаслись, навіть якщо це буде шлях через страждання. І кожен з нас нехай має щиру любов до Бога, нехай ніколи не покладається на себе чи на інших людей – нехай завжди віра в Бога і любов до Нього веде нас протягом нашого земного життя. Тому що цей приклад показали святі праведні богоотці Йоаким і Анна, цей приклад показала Владичиця наша Пресвята Богородиця, і нема іншого шляху до Бога, іншого шляху до Царства Небесного, як через смирення, віру і любов”, – сказав владика Нестор.

Архієрей привітав усіх зі святом Різдва Пресвятої Богородиці, а священиків і парафіян храму – зі 20-річчям створення парафії. Владика Нестор зазначив, що парафія росте і міцніє, побажавши, щоб Господь і надалі укріпляв священиків і парафіян у вірі, беріг від усякого зла, настановляв на шляху до спасіння.

 Після обходу довкола храму архієпископ Нестор окропив усіх присутніх освяченою водою.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.