Архієпископ Нестор звершив Літургію у храмі св. мучч. Бориса і Гліба в Тернополі

Автор:

dsc_015613 листопада 2016 року, у неділю 21-у після П’ятидесятниці, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор звершив Божественну літургію в храмі св. мучч. Бориса та Гліба в Тернополі. Його Високопреосвященству співслужив настоятель храму о. Руслан Притула.

Окрім традиційних молитов за мир і спокій, уряд і військо, боголюбивий народ наш, у храмі лунали молитви, щоби визволитися нам від нашестя чужинців, здолати страх перед Москвою та розділення православних і створити єдину Українську помісну церкву. Під час побажань многоліття іменинникам і всім присутнім лунало «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ» у виконанні парафіяльного хору.

Опісля владика Нестор звернувся до присутніх з повчальною проповіддю, в якій порівняв описане в Євангеліє від Луки зцілення Гадаринского біснуватого й ставлення до цього Господнього чуда мешканців краю, котрі в страху прогнали Ісуса, й тим, що відбувається у нашому житті сьогодні.

«Люди цієї країни, які не були біснуваті і вважали себе цивілізованими й культурними, сказали до Христа: іди від нас. Чому? Бо, кажучи сучасною мовою, був зруйнований їхній бізнес: вони розводили свиней, хоча старозавітним законом юдеям це було заборонено. Їм не була цікава проповідь Христа тоді, коли вони втратили свій заробіток і прибуток. І якщо ми ставимо на перше місце земні справи, то уподібнюємося цим людям», – сказав владика.

Архієпископ Нестор зазначив, що на перше місце ми повинні завжди ставити Христа й думати про те, чи кожен наш вчинок слово, думка приносить для нашої душі користь чи шкоду і загибель. Владика наголосив на важливості особистого вибору кожного з нас, від якого залежить, чи душа «буде вічно перебувати з Христом, якщо ми протягом земного життя вибираємо Його, чи вона буде вічно з дияволом у пеклі на стражданнях».

«Тож нехай Всемилосердний Господь обдарує нас своїми багатими щедротами, а ми ніколи не забуваємо про Нього. Маймо щиру віру в Бога, маймо любов до нього. І нехай він веде нас шляхом нашого земного життя і цей шлях приведе нас до спасіння і Царства небесного», – побажав владика.

Після проповіді архієпископ Нестор благословив присутніх.

Нагадаємо, новозбудований храм на вулиці Білогірській неподалік приміської автобусної станції два тижні тому освятив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час візиту на Тернопілля. Храм спорудили менш ніж за півтора року завдяки меценатам і дієвій допомозі міської влади. Унікальна для Тернополя споруда має незвичне архітектурне вирішення: кам’яний низ і дерев’яний верх, всередині – простора й затишна. У приринковому житловому районі це чи не єдина церква, тож помолитися тут мають нагоду не лише мешканці прилеглих вулиць, а й ті, хто прибуває до обласного центру у справах, працівники ринку.

Тим паче, що Богослужіння у храмі св. мучч. Бориса та Гліба відбуваються щодня: з понеділка по п’ятницю о 8 год 30 хв – Літургія, о 18 год – Вечірня; у суботу о 8 год 30 хв – Літургія, о 17 год 30 хв – Всенічна, у неділю о 9 год – Літургія, о 18 год – Вечірня з читанням акафіста до св. Бориса і Гліба.

dsc_0152dsc_0153dsc_0156dsc_0159dsc_0162 dsc_0163dsc_0167dsc_0168dsc_0169