Архієпископ Нестор відслужив панахиду за Героями Небесної Сотні

DSC_0634

Пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували в Тернополі 22 лютого на площі Євромайдану. Заупокійну міжконфесійну панахиду за загиблими патріотами відслужили архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор та архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій у співслужінні духовенства Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату та Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ.

Участь у поминальному заході біля пам’ятника Героям, серед яких шестеро наших земляків: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назарій Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко і Тарас Слободян, – взяли очільники міста й області, представники громадських організацій, учасники Майдану, волонтери, ветерани АТО, родичі й друзі Героїв, мешканці Тернополя.

“Сьогодні згадуємо пам’ять Героїв, які загинули на Майдані Незалежності в ті важкі дні, коли вирішувалось майбутнє нашого народу. Можна сказати, що вони загинули за визволення України. Тому що нашу державу ворог випробовував, наскільки вона готова відстоювати свою незалежність. Тоді ми вистояли, витримали і наша нація справді відродилася”, – сказав, звертаючись до присутніх на заході, архієпископ Нестор.

Владика зазначив, що пам’ять про Героїв Небесної Сотні повинна бути для нас не просто словами. “Пам’ять про них для нас – це готовність повторити їхній подвиг”, – наголосив він.

Під час заходу голова Тернопільської ОДА Степан Барна вручив учасникам Революції Гідності Дмитру Кидалюку та Андрієві Салагорнику ордени «За мужність» ІІІ ступеня. До пам’ятника Героям Небесної Сотні поклали квіти.