У Тернополі вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Назарія Войтовича

Автор:

DSC_0604Пам’ять наймолодшого Героя Небесної Сотні Назарія Войтовича вшанували в Тернополі 20 лютого. Біля Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу, студентом якого був загиблий на столичному Майдані патріот, відслужили літію.

Богослужіння звершив архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор у співслужінні з духовенством Тернопільських єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви. Віддати шану Героєві прийшли викладачі та студенти коледжу, небайдужі тернополяни.

Біля пам’ятного барельєфа Герою духовенство вознесло молитви за упокій душі Назарія Войтовича і всіх, хто поклав життя за Україну.

Опісля Високопреосвященнійший Нестор звернувся до присутніх з повчальним словом. Владика зазначив, що події на Майдані не просто дата, зазначена в підручниках з історії України, і не просто акція протесту – це пробудження української нації.

– У ті дні багато людей, які відчули потребу змін у державі, зібралися на Майдані Незалежності в Києві. Серед них був і студент цього коледжу Назарій Войтович, який щиро любив Україну і поклав за неї життя. Наймолодший Герой Небесної Сотні сьогодні перед престолом Божим молиться за весь український народ. Він дійсно виконав заповідь Господню, що немає більшої любові, ніж коли хто душу свою покладає за ближніх своїх, – сказав архієпископ Нестор.

Він підкреслив, що загиблі на Майдані віддали своє життя, щоб щось змінилося у нашому суспільстві й державі. Наш обов’язок – пам’ятати про них, а також розуміти, що зміни в державі залежать не від влади, а насамперед від кожного з нас.

– Назарій приніс велику жертву, і Господь прийняв її на Небесний жертовник. Нехай жертва героїв Небесної Сотні не буде даремною. Нехай кожен з нас, маючи тверду віру в Бога, щиру любов до України, бажання зробити наше суспільство кращим, докладає до цього зусилля. А Назарієві і всім, хто загинув на Майдані у ці страшні дні, вічная пам’ять, – завершив проповідь владика.