Архієпископ Нестор освятив храм у Зозулинцях

Автор:
18 червня 2019 року, у третій день Зелених свят, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з архіпастирським візитом відвідав Заліщицьке благочиння. У селі Зозулинці Високопреосвященнійший владика звершив Чин освячення престолу та храму на честь Перенесення мощей Святителя Миколая.

Перед входом до храму свого архіпастиря із запашним короваєм і квітами зустріли наймолодші парафіяни.

Під час чину освячення та на Літургії Його Високопреосвященству співслужили Заліщицький благочинний протоієрей Михайло Бубнів, настоятель храму архімандрит Всеволод (Кочергін), духовенство Заліщицького і Борщівського благочинь.

Багато віруючих під час богослужіння приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя.

Святкове богослужіння супроводжував спів хору студентів богословського відділення Чернівецького Національного університету під керівництвом студента магістратури Романа Марчишака.

Після Літургії архіпастир звернувся до усіх присутніх з повчальним словом, а також вручив нагороди і грамоти жертводавцям і парафіянам, які найбільше долучилися до спорудження святині.

Ювілейною медаллю “1030 років хрещення України-Руси” владика Нестор нагородив настоятеля храму архімандрита Всеволода (Кочергіна).

Після літургії біля джерела, де колись відбулося явлення Пресвятої Богородиці, владика Нестор разом зі священниками звершив чин малого освячення води.

Нагадаємо, що закладення наріжного каменя храму на честь Перенесення мощей Святителя Миколая відбулося у листопаді 2016 року. 22 травня того ж року архієпископ Нестор освятив каплицю на честь вмч. Пантелеймона в Зозулинцях.

Місцевість для спорудження святинь була вибрана через те, що у третій день Зелених свят місцевий житель побачив на воді, що витікала з джерела, образ Матері Божої. З тих пір численні паломники та віруючі приходять сюди набрати чудодійної води, яка, як кажуть, особливо допомагає людям із проблемами зору, а також попросити захисту, поради та настанови у Матері Божої.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.