Архієпископ Нестор освятив каплицю на честь вмч. Пантелеймона в Зозулинцях Заліщицького району

Автор:

DSC_0763У понеділок, 22 травня 2017 року, коли Церква вшановує перенесення мощей святителя i чудотворця Миколая з м. Мири Лiкiйські у м. Бар (1087), Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав с. Зозулинці Заліщицького благочиння.

На запрошення намісника Свято-Миколаївського монастиря – архімандрита Всеволода владика Нестор у співслужінні із запрошеним духовенством звершив Божественну Літургію, водосвятний молебень і  освятив капличку на честь великомученика Пантелеймона.

У повчальному слові владика Нестор закликав присутніх на богослужінні наслідувати приклад найвідомішого в Україні – святителя Миколая, який сподобився такої поваги серед людей насамперед завдяки своєму милосердю й дарам для особливо потребуючих.

Сьогодні ми, християни, знаємо, що кожен з нас повинен чинити добрі діла. Але чи багато з нас чинить їх як святитель Миколай? – звернувся до присутніх владика. – Часто ми чинимо добрі діла для тих людей, від яких очікуємо допомоги навзамін, чи заради своє слави, допомагаємо потребуючим так, щоб про це знали інші, жертвуємо на храм Божий, але так, щоб про це обов’язково знали всі. Деколи добрі діла ми робимо й заради власного задоволення, бо тоді вважаємо себе дуже хорошими, що досягнули чогось великого тим, що вчинили добре діло.

Чи є такі справи добрими? Так. Але чи приносять вони користь і спасіння для нашої душі? Ні, бо тоді свою нагороду отримуємо тут, на землі. Святитель Миколай робив свої добрі діла таємно і з любові, поспішав допомогти кожному, бо бачив у цьому виконання заповіді Божої і любов до інших людей. І якщо ми шануємо святителя Миколая, то й ми повинні поспішати робити добро для бідних, нужденних людей, які не зможуть нам віддячити у потрібний для нас момент, діяти таємно, щоб не знали інші й не славили нас за те.

Хай кожен із нас за свої добрі діла отримає скарб у Царстві небесному, де іржа не їсть і міль не точить, де ми досягнемо єднання з Христом Спасителем у його великій милості. Нехай приклад любові святителя Миколая надихає нас на добрі справи, щоб, чинячи їх, ми ставали ближчими до Бога і досконалішими“, – зазначив архієрей.

Владика Нестор наголосив на тому, що сьогодні справи милосердя потрібні не лише для нужденних і потребуючих, а й для тих, хто далеко звідси, на Сході нашої держави захищає нас від російського агресора і завдяки цьому ми можемо мирно молитися, святкувати, працювати і жити на мирній землі. Ми повинні пам’ятати про це і допомагати нашим захисникам і коштами, і продуктами, і особливо нашими щирими молитвами – щодня, молячись уранці та ввечері, підносити молитву за наших воїнів-захисників, просити Господа, аби Він захистив українських бійців від ворогів, усякого зла, рани, нещастя і допоміг їм живими і здоровими повернутися додому з перемогою.

Після Богослужіння духовенство привітало владику Нестора із мирським днем народження і подарувало архієреєві панагію з іконою св. Нестора.

Опісля архієпископ окропив віруючих освяченою водою.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.