Архієпископ Нестор очолив Пасхальне богослужіння

Автор:

28 квітня 2019 року, в день Світлого Христового Воскресіння, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор очолив урочисті святкові богослужіння – полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого – у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору. Славити Воскресіння Христове у каплиці собору зібралося багато парафіян.

Незадовго до півночі владика Нестор разом із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід, який за уставом завершився перед закритими дверима храму. Хресний хід символізує хід жінок-мироносиць, котрі зранку йшли до гробу намастити тіло Спасителя миром; закриті двері – запечатаний Гріб Господній. Тут, на паперті собору, розпочалася Великодня утреня і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!»

Під час Пасхальної утрені керуючий єпархією зачитав Огласительне слово на Святу Пасху свт. Іоана Золотоустого.

По завершенні утрені були проспівані Пасхальні часи, за якими послідувала Божественна літургія. За традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1, 1-17) було прочитано різними мовами.

Після Євангелія на Божественній літургії було зачитане Пасхальне послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Під час богослужіння з Єрусалимського храму Воскресіння Христового до каплиці собору свв. рівноапп. Костянтина і Єлени було доставлено Благодатний вогонь.

Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які будуть знаходитися біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздадуться вірним), а також пасок і великодніх приношень.

Архієпископ Нестор привітав чисельних вірних із величним християнським Торжеством.

Фото Максима Кириліва.