Архіпастир очолив богослужіння Світлого Христового Воскресіння

Автор:

Свята Православна Церква 24 квітня 2022 року відзначає найбільше та найвеличніше свято – Світле Христове Воскресіння. Уранці цього дня архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор очолив у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени урочисті богослужіння: полуночницю, хресний хід, Великодню ранню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Наприкінці ранньої прозвучало Оголошувальне слово святителя Іоана Золотоустого у святу і велику неділю Пасхи.

На Божественній літургії, після Євангелія, яке цього дня традиційно читалося різними мовами, архієпископ Нестор виголосив митрополиче Пасхальне послання преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім православним вірним України.

Також під час богослужіння лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Окрім того, архієпископ Нестор возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

У день відзначення Світлого Христового Воскресіння, 24 квітня 2022 року, патрульні поліцейські доставили у каплиці кафедрального собору Святе Світло – благословенний вогонь з Єрусалиму.

На завершення Пасхального богослужіння архіпастир звершив освячення артоса (особливої великої просфори), а також Великодніх пасок і приношень.