В Українській Православній Церкві вже багато років існує тільки монастирський устав стосовно постів. Він регламентує й такі речі, як повне утримання від їжі протягом першого та двох останніх днів Великого посту, вживання тільки хліба з водою, їжа не варена, без олії у певні дні тощо. Це стосується передусім ченців.
День: 21.02.2018
Архієпископ Нестор прочитав 2-гу частину Покаянного канону в тернопільському храмі св. вмч. Юрія Переможця
20 лютого, у вівторок першої седмиці Великого посту, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив читання другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського за Великим повечір’ям у храмі св. вмч. Юрія Переможця на вул. Новий Світ у Тернополі.
Архієпископ Нестор молитвою вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні
Автор: Віра Касіян20 лютого 2018 року, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Бучацький, взяв участь у спільній молитві за полеглих на Майдані в лютому 2014-го і всіх, хто віддав життя за Україну.
Третій день посту – день каяття, молитви та добрих справ
Час Великого посту краще розцінювати в термінах позитиву, а не негативу. Піст складається не з того, в чому себе обмежуємо (не їсти м’яса, не дивитися телевізор, не ходити на вечірки…), а з того, на що витрачаємо час та зусилля. Усі обмеження можуть бути цінними не самі по собі, а як засоби для нашого духовного зростання. Аскетичні зусилля відкривають нам свободу. Головне ж у духовному житті — це робити усім добро та любити людей. Жити не заради себе, а для інших.