«Ми запропонували глядачам повернутися у сиву давнину різдвяної містерії», – прот. Василь Дідик

Настоятель парафії Вознесіння Господнього смт Вишнівець, вертеп якої став переможцем традиційного «Параду вертепів» у Тернополі, прот. Василь Дідик розповів про підготовку до виступу і тих, хто доклав зусиль для перемоги.

Священик зазначив, що їхній вертеп уже втретє брав участь в обласному параді. Два роки тому журі відзначило нагородою костюми вишнівчан. Торік вони здобули друге місце, а вже тепер – стали найкращими.

До різдвяного дійства настоятель і викладачі недільної школи залучають усіх її вихованців – а їх сімдесят. Разом з батьками, які взяли активну участь у підготовці та й самому дійстві, учасників вертепу була ціла сотня.

«У недільній школі, крім Святого Письма, вивчають і музику. Її викладає керівник дитячого хору матінка Лариса Степанівна Дідик, вона – викладач сольфеджіо у Вишнівецькій музичній школі. Готуючи виступ вертепів, особливу увагу звернули й на театральне мистецтво. У цьому нам допомогла Людмила Степанівна Шушкевич, котра викладає українську мову й літературу у місцевому ліцеї. Вона ж є автором усіх наших сценаріїв», – розповів священик.

За словами отця Василя, українські вертепи не відразу ввійшли в нашу християнську традицію, а були запозичені із Західної Європи у 17-18 ст. Спочатку це були ляльково-театральні дійства. Згодом ляльки відійшли, а вертепи ставили на вулиці актори-аматори.

«Ми запропонували глядачам повернутися у сиву давнину різдвяної містерії і переглянути ляльково-театральне дійство у виконанні вихованців недільної школи храму Вознесіння Господнього. Допомагали й батьки юних вихованців недільної школи – вони показували за ширмою лялькове дійство. Це Людмила Шушкевич, Тетяна Романовська, Олександр Городицький, Олег Кривокульський, Олександр Тимчук, Лариса Дідик. Особливість наших ляльок була в тому, що їхні костюми були точно такі самі, як і в акторів вертепу. Виготовленням костюмів завдячуємо мамі та доньці Віті й Карині Сиротюк – вони обидві є вихованцями нашої недільної школи для дорослих», – сказав настоятель парафії.

Отець Василь Дідик подякував усім батькам, які допомагали в організації вертепного дійства.