Ключар кафедрального собору очолив загальноміську панахиду за Небесною сотнею та загиблими воїнами

Автор:

У Тернополі відзначили четверту річницю Дня Гідності та Свободи. У місті провели урочистий мітинг та поклали квіти до пам’ятника Небесній Сотні, що на Площі Героїв Євромайдану.

Із благословення керуючого Тернопільською єпархією, Високопреосвященнійшого Нестора, архієпископа Тернопільського і Кременецького, у заході взяли участь клірики кафедрального собору свв. Костянтина та Єлени м. Тернополя – ключар собору протоієрей Євген Заплетнюк і священик Петро Мельничук. За богослужінням молилися також священики Української Автокефальної Православної Церкви та Греко-католицьке духовенство.

Після відправи літії прот. Євген виголосив перед тернополянами молитву, що читається в дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу, а також звернувся з коротким словом до присутніх. У ньому священик підкреслив, що існування  у Тернополі величного пам’ятника героям Небесної сотні, а також площі Героїв Євромайдану – це данина пам’яті не лише тим, хто склав свої голови за кращу долю України. Це насамперед нагадування нам і всім майбутнім поколінням про те, якою дорогою ціною ми здобуваємо свою гідність та свободу, які, наголосив отець Євген, у першу чергу є християнськими чеснотами.

Також священик закликав усіх присутніх продовжувати почату нашими героями справу, долучаючись кожен своєю мірою до розбудови мирної України, європейської та незалежної, цивілізованої держави.