Єрусалимська утреня у Велику суботу

Автор:
DSC_023915 квітня 2017 року, опівночі, уже традиційно Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, звершив Утреню Великої суботи з чином поховання Плащаниці та Божественну літургію свят. Василія Великого у храмі преп. Іова Почаївського в Горинці Кременецького району.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Миколай Мних, благочинний Зборівського району прот. Володимир Задвірний та запрошене духовенство Кременецького, Збаразького і Зборівського районів.

На початку Утрені, після співу тропарів на «Бог Господь», зазвичай читається похвали зі стихами 17-ї кафізми на три статті. Цю кафізму прийнято читати при відспівуванні спочилих або на панахидах. Після цього читається канон Великої Суботи. Завершується Утреня тихим хресним ходом із Плащаницею довколо храму під заупокійний спів «Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас…»
Божественна літургія цього дня розпочинається з вечірньої, під час якої читають 15 паремій із Старого Завіту, що містять пророцтва про Воскресіння Христа. Після співу «Воскресни, Господи, суди землю, бо Ти успадкував усі народи…» духовенство змінює темні ризи на білі – це символізує, що тіла Христа вже немає в гробі; зображає події, що мироносиці рано-вранці, «ще у темряві», бачили біля гробу Христового Ангела у світлому одязі і чули від нього радісну вістку про Воскресіння і відображає всю таємницю Великої Суботи.

Цієї ночі храм був наповнений віруючими, чимало з яких прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Таїн.
По завершенні Богослужіння владика Нестор благословив хліби та вино – поживу, яка благословляється для вжитку вірними, щоб підкріпити тілесні сили цього дня, коли Церквою встановлено суворий піст.
 
Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.