Богослужіння архієпископа Нестора на свято Введення Пресвятої Богородиці

Автор:

4 грудня 2017 року, в день свята Введення до храму Пресвятої Богородиці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, очолив відправу Божественної літургії в каплиці кафедрального собору свв.рівноап. Костянтина та Єлени м.Тернополя. Напередодні, в неділю ввечері, в цьому ж храмі архіпастир молився за Всенічним бдінням.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору – ключар – протоієрей Євген Заплетнюк, протоієрей Павло Альбін, священик Петро Мельничук.

Після відпусту Його Високопреосвященство звернувся до богомольців із словом повчання, в якому розкрив богословський зміст свята Введення до храму Пресвятої Богородиці, наголосивши на потребі постійного навчання дітей основам християнського благочестя власним прикладом. Так зокрема, Владика Нестор нагадав, що сучасні батьки не спішать приводити дітей до храму, навіть коли йдуть самі, мотивуючи це тим, що діти коли виростуть самі оберуть свій шлях. Але минає кілька років, і ці діти дуже часто, будучи позбавленими християнського виховання стають злодіями, блудниками, наркоманами чи страждають від алкоголю. От тоді вже ці самі батьки розуміють свою помилку, біжать до храму, запитуючи священиків, щож  робити. А що тут можна зробити, якщо час вже безнадійно згаяно? Кожні батько та мати повинні докладати зусиль, щоб не лише матеріально турбуватися про своїх нащадків, але й залишити їм скарб Православної віри, прищепити їм любов до Бога, Церкви, богослужіння, посту та особистої молитви.

Після Літургії Високопреосвященний Владика Нестор звершив освячення нової ікони «Спаса Нерукотворного», яку принесла в дар собору одна з парафіянок.  Після чого всі богомольці приступали до новосвяченої ікони, а священик помазував їх освяченим напередодні єлеєм.