Вшанування ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця” у Чорткові

11 серпня 2021 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор побував у Чорткові.

У храмі Покрови Пресвятої Богородиці архієпископ Нестор у співслужінні єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла, настоятеля парафії протоієрей Михайла Левковича та близько 40 священників з різних єпархій звершив Божественну літургію.

Богослужіння завершилось акафістом Пресвятій Богородиці заради Її чудотворної ікони “Всецариця”.

Улітку 2001 року неподалік каплички Божої Матері на подвір’ї храму Святої Покрови забило нове джерельце. Це сталося рівно через сто років від появи першого джерела біля цього храму.

Як розповів згодом настоятель храму протоієрей Михаїл Левкович, ще за рік до того Господь звів його з глибоко віруючою християнкою пані Ганною з Київщини, яка й напророчила появу цього джерела. Розповіла наперед з найтоншими деталями, жодного разу не побувавши у Чорткові. Передбачила, почувши від Богородиці у сні, що проект каплички над джерелом Господь відкриє комусь у чудодійний спосіб.

Так і сталось незабаром. Якою має бути капличка, побачив в такий спосіб отець Петро Кравчук зі села Милівці. Тепер це єпископ Православної Церкви України Тернопільсько-Теребовлянський Павло.

11 серпня 2002 року відбулося архієрейське освячення джерела Всецариці.

У День Незалежності України, 24 серпня 2004 року, на куполі каплички Пресвятої Богородиці Всецариці явилася фігурка Матері Божої.