Вшанування ікони Божої Матері “Молокоживителька” у Старому Вишнівці

25 січня 2018 року Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Старий Вишнівець Збаразького району. Цього дня Свята Православна Церква вшановує пам’ять мц. Татіани і з нею в Римі замучених, а також ікону Божої Матері  “Молокоживителька” (“Годувальниця”).

На запрошення Вишнівецького благочинного настоятеля парафії прот. Святослава Швеця владика Нестор у співслужінні духовенства очолив Божественну літургію.

При вході в храм свого архіпастиря зустріли наймолодші парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці, котрі привітали владику віршами та букетом квітів.

Незважаючи на будній день, храм був наповнений великою кількістю молільників, багато з яких прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.

Під час запричасного колядували усі молільники храму разом з духовенством співали колядки, прославляючи народження Ісуса Христа.

Після заамвонної молитви владика Нестор у повчальному слові до парафіян розповів про те, чому варто молитися до Пресвятої Богородиці.

“Сьогодні, молячись до Пресвятої Богородиці, ми просили її захисту у важкі дні. На четвертому році війни з російським агресором, ми повинні звертатися до Матері Божої з проханням, щоб вона допомогла нашим воїнам-захисникам, захистила їх від усякої рани, від смерті, дала їм сили і впевненість у перемозі. Щоб їхніми зусиллями на українську землю прийшов мир, а російський агресор з нашої землі – і той, який зі зброєю воює проти України, й той, котрий, називаючи себе Українською Церквою, насправді веде своїх парафіян до рабства московського”, – сказав він.

Архіпастир закликав молитися до Пресвятої Богородиці, щоб захистила українських бійців, дарувала нам перемогу, сильну державу, сильну єдину Церкву, щоб вона завжди заступалася за кожного з нас перед Господом нашим Ісусом Христом. Щоб ми, беручи з Неї приклад, так само любили Бога, чинили добрі діла, щоб наша християнська любов втілювалася у допомозі нашим ближнім.

 Після Богослужіння архієрей прочитав акафіст до ікони Божої Матері “Молокоживителька”, після чого духовенство проспівало величання до Пресвятої Богородиці.

По завершенні Богослужіння отець Святослав подякував Високопреосвященнійшому владиці за візит та архіпастирську молитву за всіх жителів Старого Вишнівця.

Дерев’яний храм Різдва Пресвятої Богородиці у Старому Вишнівці, споруджений у 19 столітті на місці старої церкви, діяв навіть за радянської влади. Ікона “Молокоживителька” у Старому Вишнівці перебуває понад двісті років. З промислу Божого вона обновилася і творить чудеса, зцілюючи віруючих.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.