Всеукраїнський православний табір «Вірля-2019»: лідерство з Богом

З 15 по 25 липня 2019 з благословення Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія працював Всеукраїнський православний табір «Вірля-2019». Уже сьомий рік Тернопільська єпархія зібрала православну молодь з усієї України на території Свято-Юріївського чоловічого монастиря на хуторі Вірля для духовного збагачення і самовдосконалення. Табір успішно поєднав у собі виховання молоді та її відпочинок.

Темою цьогорічного Всеукраїнського православного табору було «Лідерство з Богом». Першочерговим завданням організатори табору вбачали навчити молодь розвиватися, прагнути змін на краще, достойно нести відповідальність за свої дії і приймати правильні рішення. Виконуючи завдання, які давали організатори, таборяни змогли відчути, що означає бути відповідальним.

«Лідерство і відповідальність, духовність і моральність» – саме так звучить девіз таборян «Вірлі» 2019 року.

Таборяни, сумлінно працюючи над собою, навчилися розуміти життя інших людей, співчувати, створювати щось нове і корисне для суспільства.

Урочисте відкриття табору розпочалося молебнем, який звершив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор у співслужінні духовенства.

Після спільної молитви таборяни знайомилися з організаторами. Цього року комендантом табору була авторка цих рядків, бунчужним – Назар Шевчук, інтендантом – Юлія Луців, писарем – Катерина Гливінська. Обов’язки заступника коменданта з господарських питань виконував о. Вадим Криворучко, кухаря – о. Олександр Базиляк.

Варто додати, що цього року таборове життя разом з нами розділив голова Синодального управління у справах молоді архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Його слова і настанови надихають таборян на нові звершення.

Таборові дні щоранку починалися з підйому, руханки для зміцнення тіла і молитви. Вдень таборяни займалися різноманітними іграми, слухали лекції, брали участь у майстер-класах. Щовечора проводилися вечірні молитви, свічка і ватра, де учасники виконували завдання, спрямоване на розвиток особистості.

Під час табору були й Пластові дні, під час яких пластуни не лише розповідали про Національну скаутську організацію України «Пласт», а й давали корисні майстер-класи, вчили дітей пластових пісень, грали в цікаві ігри.

Усі таборяни були розподілені по куренях, якими опікувалися виховник та духівник. Щиро дякуємо духівникам (о. Володимир Буграк, о. Володимир Григорович, о. Дмитро Каленюк, о. Василь Стасів, о.Андрій Курило, о. Полікарп Касько – намісник Свято-Юріївського монастиря), які плідно працювали над духовним розвитком і збагаченням свого куреня і таборян загалом. А також виховникам, які навчили відповідальності й лідерству кожного свого «курінчатка» (Софія Бабій, Дарина Барей, Владислав Семисюк, Роман Костишин, Назар Буграк, Наталя Хитренко).

Щиро дякуємо нашим таборовим лікарям – студентам Тернопільського медичного університету, а саме Юрію Дячині, Людмилі Алхімовій, Марії Прищепі, Павлу Збируну, Олені Григорчук. Вони впродовж десяти днів пильно слідкували за здоров’ям наших таборян і підтримували як словом, так і ділом.

Також висловлюємо щиру вдячність викладачам фізичного виховання Світлані Коломієць та Марії Олександровій за щоранкову руханку та цікаві спортивні ігри.

Дякуємо запрошеним гостям «Вірлі-2019», а саме представникам поліції, які провели лекцію про відповідальність перед законом, представникам МНС, які розповіли про те, як рятують життя іншим людям та показали своє обладнання, одяг, команді з регбі, які навчили дітей спортивним змаганням і власне цій грі.

Табір «Вірля-2019» пройшов успішно. З нетерпінням чекаємо наступного року. До нових звершень!

Анастасія Белоусова,

комендант Всеукраїнського молодіжного православного табору «Вірля-2019».

Більше фото з “Вірлі-2019” – на сторінці єпархії у фейсбуці.