Владика Нестор звершив Єрусалимську утреню в Горинці на Кременеччині

Автор:
7 квітня 2018 року опівночі Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Утреню Великої суботи з чином поховання Плащаниці та Божественну літургію свят. Василія Великого у храмі преп. Іова Почаївського в Горинці Кременецького району.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Миколай Мних і запрошене духовенство.

На початку Утрені, після співу тропарів на «Бог Господь», духовенство прочитало похвали зі стихами 17-ї кафізми на три статті. Цю кафізму прийнято читати при відспівуванні спочилих або на панахидах. Після цього читається канон Великої Суботи.
 
На утрені було відслужено полієлей на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці з читанням Євангелія свята.
 
Завершилася Утреня тихим хресним ходом із Плащаницею навколо храму під заупокійний спів «Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас…»
 
Божественна літургія розпочалася з вечірньої, під час якої владика зі священиками прочитали 15 паремій із Старого Завіту, що містять пророцтва про Воскресіння Христа. Після співу «Воскресни, Господи, суди землю, бо Ти успадкував усі народи…» духовенство змінило темні ризи на білі – це символізує, що тіла Христа вже немає в гробі; зображає події, що мироносиці рано-вранці, «ще у темряві», бачили біля гробу Христового Ангела у світлому одязі і чули від нього радісну вістку про Воскресіння і відображає всю таємницю Великої Суботи.
 
Цієї ночі храм був наповнений віруючими, чимало з яких прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Таїн.