Владика Нестор звершив чин похорону полеглого за Україну лейтенанта Петра Батьківського

Автор:

10 квітня 2022 року у Тернополі попрощалися із лейтенантом Петром Батьківським. Наш земляк героїчно загинув 6 березня при обороні Донеччини від навали російського агресора.

У храмі Миколая Чудотворця у тернопільському мікрорайоні Кутківці владика Нестор у співслужінні 20 священників звершив поминальну службу і чин похорону загиблого воїна.

Поховали Героя на кладовищі у рідних Кутківцях.

Петро Батьківський народився 22 грудня 1985 року в селі Кутківцях (нині – однойменний район Тернополя). Закінчив Тернопільську загальноосвітню школу № 25, Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (2021).

З 2009 року чоловік служив у ЗСУ на контрактній основі. Під час окупації АР Крим у м. Феодосія тримав оборону військової частини, де потрапив до полону. Після звільнення з полону добровільно прийняв участь у російсько-українській війні, зокрема у 2014–2017 роках пройшов Широкине, Талаківка, Гранітне, Лебединське, Водяне, Комінтернове, Троїцьке, Попасна Луганської та Донецької областей. Був командиром 1-ї мотопіхотного взводу 3-ї мотопіхотної роти. Служив у 44-й окремій артилерійській бригаді м. Тернопіль.

З вересня 2021 року підрозділ під його командуванням локалізувався у селищі Піски Донецької області. 6 березня 2022 року отримав наказ про передислокацію – тримав оборону на пануючій висоті. Загинув в бою.

Похований 10 квітня 2022 року на Кутківецькому цвинтарі.

Петра Батьківського нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (2022, посмертно) – за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та відзнакою президента України «За участь в антитерористичній операції».