Владика Нестор звершив літію за спочилих у Бозі співробітників ТНЕУ

Автор:

16 квітня 2018 року до дня поминання спочилих духовенство єпархії звершило заупокійне богослужіння за спочилих викладачів і працівників Тернопільського Національного економічного університету.

Літію у каплиці Різдва Пресвятої Богородиці на території вишу очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Його Високопреосвященству співслужив завідувач канцелярії єпархії священик Володимир Зубілевич. На богослужінні за упокій душ спочилих також молилися протоієрей Олег Гах і священик Сергій Стельмах.

По завершенні заупокійного богослужіння до присутніх звернувся архієпископ Нестор, який зазначив, що ми закінчили святкувати Світле Воскресіння Христове, в якому немає мертвих, а всі живі, і ми зібралися у цій каплиці, щоб світлою молитвою згадати всіх викладачів, студентів, випускників університету, які відійшли у Бозі.

“Ми як християни віримо, знаємо і розуміємо, що зі смертю тіла існування людини не закінчується, що смерть тіла і перехід від земного життя – це тільки початок життя вічного. І те, що ми пам’ятаємо про спочилих, молимося заних, відчуваємо, що вони там, у Царстві небесному, живі, є ще одним доказом того, що ми маємо надію на вічне життя. Якщо ми продовжуємо любити і пам’ятати людину після того, як вона відійшла у вічне життя, означає, що вона справді жива, бо те, чого нема, любити ми не можемо. Крім того, праця спочилих викладачів і працівників продовжує жити як в університеті, його спорудах і кафедрах, так і, головне – у серцях і науковій праці нинішніх викладачів і студентів. Вони були тими вчителями, які проклали дорогу для багатьох поколінь майбутніх фахівців, вчених, науковців, викладачів – всіх тих, хто своє життя, свою працю присвятив продовженню праці своїх попередників. Нехай Всемилосердний Господь дарує всім їм вічную пам’ять, а всім нам дарує сили і мудрість розбудовувати почате ними, щоб вони, споглядаючи з Царства небесного, були задоволені своїми учнями”, – сказав владика Нестор.

Ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий подякував Його Високопреосвященству за звершене богослужіння і підкреслив, що молитва – це єдине, що ми тепер можемо дати тим, хто відійшов у вічність.
 
“Хай ця світла молитва буде свідченням нашої вдячності за ті стіни, які вони збудували, за працю, яку вклали у становлення університету”, – додав ректор вишу.

Фото відділу інформації та зв’язків з громадськістю ТНЕУ.