Владика Нестор звершив чин похорону бійців УПА, чиї останки знайшли біля Великих Загайців

У п’ятницю, 24 вересня 2021 року, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з архієрейським візитом відвідав Шумське благочиння. У храмі Чуда Архистратига Божого Михаїла с. Темногайці Його Високопреосвященство звершив Божественну літургію та чин похорону воїнів УПА, останки тіл яких було віднайдено і перезахоронено за християнським обрядом.

Архієреєві співслужили Шумський благочинний протоієрей Миколай Бабій, настоятель храму Чуда Архистратига Божого Михаїла протоієрей Андрій Ткач, духовенство Шумського і Кременецького благочинь.

Під час Божественної літургії владика Нестор вручив чергову богослужбову нагороду настоятелеві парафії святих апостолів Петра і Павла с. Залужжя ієреєві Петру Бойку – право носіння наперсного хреста.

Трьох вояків УПА перепоховали на кладовищі в селі Великі Загайці.

Останки українських воїнів були віднайдені у 2020 році фахівцями Меморіально-пошукового центру “Доля” з ініціативи і коштом Українського інституту національної пам’яті. Троє вояків лежали у двох могилах в лісі біля с. Великі Загайці Кременецького району на Тернопільщині. Один із них – Марко Фук, був уродженцем села Темногайці. Особу двох інших встановити не вдалося.

Останню шану героям віддали військовослужбовці Збройних Сил України, керівництво Тернопільської обласної ради на чолі з Михайлом Головком, Кременецької райдержадміністрації та Великодедеркальської ОТГ. Почесну варту несли члени клубу військово-історичної реконструкції “Повстанець”.

Вояків УПА перепоховали поряд із могилою солдата 24-ї ОМБр Романа Мусія, який загинув на Донбасі 2014-року, захищаючи Україну від російських окупантів.

Фото з відкритих джерел.