Владика Нестор взяв участь у благодійному заході пам’яті полеглих за Україну співробітників СБУ

Автор:

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор взяв участь у благодійному заході, присвяченому співробітникам СБУ, які загинули під час проведення АТО на Донбасі. У рамках заходу колектив Національної академії Служби безпеки України презентував у Тернополі виставку картин «Невидима варта» та виставу-реквієм «Війна без строку…»

У приміщенні обласної філармонії зібралися керівництво апарату голови СБУ, управління СБУ в Тернопільській області та Академії СБУ, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, духовенство, родина, колеги та друзі загиблого полковника СБУ Руслана Муляра, курсанти й студентська молодь, повідомляє прес-центр СБУ.

Начальник апарату голови СБУ Ігор Гуськов, котрий прибув на Тернопільщину за дорученням Василя Грицака, наголосив, що у неоголошеній війні на сході України загинуло 27 кращих співробітників СБУ, понад 130 – отримали поранення. Дві останні втрати із цього скорботного списку спецслужба зазнала зовсім нещодавно. 26 травня під час виконання бойового завдання на Луганщині загинули двоє бійців спецпідрозділу ЦСО «А» – полковник Руслан Муляр і прапорщик Юрій Журавльов.

Звертаючись до учасників скорботного заходу, архієпископ Нестор зауважив, що люди на мирній території України за роки, відколи на сході держави тривають бойові дії, починають звикати до слова «війна». Вони живуть своїм звичним життям, і нагадуванням про те, що не один рік у небезпеці весь український народ, бо російський агресор хоче знищити нашу державу, часто є лише звістки про загиблих.

«Інформація про бойові втрати на сході України до нас надходить у вигляді імен чи цифр – кількості загиблих. Насправді ж у всіх них було своє життя, родини, плани на майбутнє. Але ті, хто став на захист Вітчизни, щодня ризикують найдорожчим, щоб люди, які живуть тут, далеко в тилу, могли будувати свої плани на майбутнє, ростити своїх дітей і любити свої сім’ї… Нехай Всемилосердний Господь душі тих, хто загинув, захищаючи Українську державу, прийме у Своєму царстві небесному. А всім нам нехай дає добру і щиру пам’ять про їхній подвиг. Нехай діти вчаться на подвигах наших героїв і ці портрети, ця вистава, які нікого не залишать байдужими, спонукали кожного хоч на хвилину замислитися про те, що нині відбувається там, на Сході», – сказав владика Нестор.

Архієрей закликав Господнє благословення на наших воїнів-захисників, співробітників Служби безпеки України, курсантів, котрі лише готуються до того, щоб поповнити лави захисників Батьківщини. Владика Нестор побажав, щоб Господь допоміг українським бійцям прогнати агресора з нашої землі, щоб уже в мирних умовах ми могли відбудовувати Українську державу.

«А всім тим, хто загинув, захищаючи Україну на Сході, – вічная пам’ять», – підсумував архієпископ Нестор.

Варто зазначити, що зібрані під час благодійного заходу кошти начальник УСБУ в Тернопільській області Віталій Найда та ректор Академії Сергій Кудінов передали до Коропецького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою.