Владика Нестор відслужив панахиду за загиблими воїнами-афганцями

Автор:

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення військ з Афганістану 15 лютого у тернопільському парку Національного відродження відбулося віче-реквієм та покладання квітів до пам’ятника воїнам-афганцям.  У поминальних заходах взяв участь архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. У співслужіннні духовенства єпархії та інших конфесій владика Нестор відслужив панахиду за загиблими українськими воїнами.

Разом з ними молилися ветерани бойових дій в Афганістані, воїни-миротворці, членів їхніх родин, а також представники органів місцевої влади. 

Звертаючись до присутніх, владика Нестор зазначив, що той самий агресор, який понад тридцять років тому посилав на смерть українців в Афганістан, нині зазіхає на нашу Українську державу.

“Сьогодні ми згадуємо пам’ять воїнів, які загинули за межами рідної землі, насамперед під час війни в Афганістані. Там, далеко від рідного дому, поклали голови багато українців, і це була ціна неволі нашої держави. Адже кожна імперія, не рахуючись із життям представників поневолених народів, відправляє їх відстоювати свої політичні інтереси. І наші українські воїни гинули там не за рідну землю, не за те, щоб захистити Україну від ворога, а щиро вірячи, що чинять добро для братнього народу. Сьогодні, коли ми маємо чергове випробування Української Незалежності, на сході нашої держави теж гинуть наші воїни-захисники, але вже за рідну землю, за свій народ. Гинуть від рук того самого агресора, який наших воїнів посилав на смерть у далекому Афганістані. Боротьба, яку нині ведуть наші воїни, – не тільки з безпосереднім агресором. Це боротьба з імперією, яка черговий раз хоче поневолити наш народ. І сьогодні ми маємо відстоювати свою державу, боротися за те, щоб вона була справді вільною. Нехай Всемилосердний Господь дарує всім загиблим українським воїнам Царство небесне і вічную пам’ять, а нас вчить робити висновки з уроків минулого і не допускати їх повторення. Нехай Господь благословить наших сучасних воїнів-захисників відстояти нашу державу і живими й здоровими повернутися додому”, – сказав архієпископ Нестор.

На мітингу-реквіємі промовці дякували воїнам-афганцям, а також тим, хто нині боронить нашу державу від ворога.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна нагадав, що понад 2,5 тисячі родин з нашої області відправили рідних воювати і віддавати своє життя на чужій землі. 14 з них не дочекалися своїх хлопців, які загинули, захищаючи життя своїх побратимів. Очільник області подякував за те, що нині понад 80 хлопців-афганців з Тернопільщини захищають українську землю від того ж російського окупанта.

Міський голова Сергій Надал нагадав, що “афганці” одними з перших вийшли на Майдан, брали активну участь у найжорстокіших протистояннях, будучи “спецназом” Самооборони Майдану. А коли російські окупанти ступили на українську землю, “афганці” не чекали мобілізацій, а добровільно пішли у військомати, записувалися у добровольчі батальйони. “І громада Тернополя віддає сьогодні шану всім “афганцям”-захисникам Батьківщини – і живим, і тим, хто загинув у горах далекого Афганістану, і біля териконів рідного нам Донбасу”, – додав Сергій Надал.

Фото прес-служби Тернопільської міської ради.