Владика Нестор напередодні дня пам’яті св. вмч. Варвари молився за Всенічним бдінням у Києві

16 грудня 2019 року, напередодні дня пам’яті святої великомучениці Варвари, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор співслужив наміснику Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископу Вишгородському Агапіту за Всенічним бдінням у Варваринському приділі Михайлівського собору монастиря.

Його Високопреосвященству також співслужили єпископ Одеський і Балтський Павло, братія монастиря у священному сані, представники духовенства Тернопільської єпархії – економ єпархіального управління прот. Руслан Притула і секретар єпархіальної ради прот. Олег Гах та духовенство Київської єпархії.

Варто зауважити, що архієпископ Вишгородський Агапіт та єпископ Одеський і Балтський Павло, як і архієпископ Нестор, – уродженці Тернопілля.

Пам’ять святої великомучениці Варвари Свята Православна Церква вшановує 17 грудня. Згідно з літописними свідченнями, на початку ХІІ ст. мощі святої великомучениці Варвари були перенесені в Київ візантійською княжною Варварою – дружиною великого Київського князя Святополка-Михаїла Ізяславовича, та встановлені в збудованому цим князем Михайлівському Золотоверхому соборі. У цьому храмі вони перебували понад 800 років – до часу його закриття й руйнування. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському соборі міста Києва.

16 грудня 2000 року напередодні свята св. Варвари у відбудованому Михайлівському соборі освятили новий Варваринський вівтар, у престол якого заклали часточку мощей великомучениці. Тепер щонеділі та у великі свята у приділі св. вмч. Варвари звершується рання Божественна літургія, яка розпочинаються о 7 годині.

Фото зі сторінки Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря у фейсбуці.