Владика Нестор прочитав лекцію студентам ЗУНУ

Автор:

8 грудня 2021 року в межах духовно-просвітницьких заходів для студентів соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася “Перша духовна лекція”. На запрошення декана факультету професора Оксани Гомотюк лекцію прочитав архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Тема виступу владики Нестора – “Як бути християнином у сучасному світі?”

“У своїй промові владика торкнувся ряду важливих аспектів сучасного життя молоді, зокрема: духовні перспективи і загрози, місце молоді у церковній спільноті тощо”, – повідомляє пресслужба соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ.

На думку владики Нестора, найважче донести до молодих людей той факт, що бути християнином, жити християнськими цінностями цілком сучасно. Насправді це можливо і не є чимось таким, що створює дискомфорт, а, навпаки, дає змогу бути щасливим.

Архієрей зазначив, що для багатьох молодих людей це може видаватися чимось непотрібним, неприйнятним, але саме тоді, коли людина стикається з певними життєвими труднощами, вона приходить до Бога. Тому важливо попередити про ймовірні труднощі й про те, що все можна долати з Богом набагато простіше, ніж самотужки. Адже саме віра дає відчуття того, що ти не сам на сам з проблемами.

Архієпископ Нестор звернув увагу на те, що, долучаючись до Церкви, молода людина не повинна залишатися там пасивною. Навпаки, її очікує активна діяльність духовно-місійного характеру.

На думку архіпастиря, молодість є великим Божим даром людині. Місією молоді є активізувати життя Церкви й з ентузіазмом служити Богові і ближньому. Владика додав, що у Церкві молода людина пізнає задум Божий про себе, своє життєве завдання і покликання. Через Святі Таїнства вона дозріває у життєвій мудрості, психологічній впевненості у собі і своєму завтра.