Владика Нестор помолився за полеглих оборонців Донецького аеропорту

19 січня 2020 року в Тернополі вшанували пам’ять українських бійців, які загинули, захищаючи Донецький аеропорт. У заходах з нагоди Дня пам’яті кіборгів, які відбулися біля меморіалу усім загиблим Героям з Тернопільщини, взяли участь представники обласної ради, проукраїнських політичних сил, родичі загиблих “кіборгів” з Тернопільщини, ветерани російсько-української війни, військовослужбовці Тернопільської артилерійської бригади.

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив заупокійне богослужіння за душі полеглих оборонців Донецького аеропорту та всіх українських героїв-захисників.

Звертаючись до присутніх на заході, владика Нестор наголосив на тому, що пам’ять про подвиг тих, хто поклав життя за Україну, має бути дієвою. Бо пам’ятати – означає надихатися, зміцнюватися подвигом Героїв.

“Коли почалася війна на Сході, багато хто вважав, що Україна не вистоїть. Але вона вистояла. Вистояла не завдяки потужному озброєнню чи сильній армії. Якби не сила духу і любов до Батьківщини наших захисників, то, можливо, держави вже і не було б. Але українці всю свою історію перемагали не стільки зброєю і засобами матеріальними, скільки духом, любов’ю, готовністю жертвувати собою”, – зазначив архієрей.

За його словами, вшанування “кіборгів”, тих, хто відстоював Донецький аеропорт, важливе й тому, що аеропорт був, є і залишатиметься символом стійкості та незламності українського духу. Свідченням того, що жоден клапоть української землі, якщо його можна захистити від окупанта, не можна віддавати ворогу.

“Сьогодні ми молимося за тих захисників, які відійшли до Бога і перед престолом Господнім продовжують молитися за рідну землю, Українську державу й український народ. Може, не кожен із них знав слова молитви, але щире серце і любов до рідної землі, народу, держави, промовляла до Бога. І завдяки цьому Українська держава вистояла. Молимося за те, щоб ми продовжували їхню боротьбу і могли відстояти нашу державу, вигнати окупантів, щоб Україна була вільною. Також ми молимося за здоров’я українських воїнів, які сьогодні захищають рідну землю на Сході”, – сказав владика Нестор.

Також на меморіальному мітингу виступила мама загиблого “кіборга” Володимира Труха та оборонець ДАПу – командир відділення взводу снайперів окремого 90-го батальйону 81-шої окремої десантно-штурмової бригади Віталій Зварич.

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук вручив матерям “кіборгів” почесні грамоти з грошовим еквівалентом, квіти.

Учасники заходу віддали шану українським Героям, поклавши квіти і лампадки до підніжжя стели загиблим Героям АТО.

Як відомо, оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні, з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. Всі ці дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським найманцям. П’ятеро оборонців ДАПу – наші земляки. Четверо Героїв навіки залишились в терміналі – це В’ячеслав Мельник, Володимир Трух, Іван Вітишин та Ігор Римар.