Владика Нестор освятив воду на набережній тернопільського ставу

19 січня 2018 року, у свято Богоявлення і Хрещення Господнього, у Тернополі відбулося традиційне міжконфесійне освячення води.

На набережній ставу біля хреста, встановленого на честь Хрещення Київської Русі, керуючий Тернопільською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату Високопреосвященнійший Нестор у співслужінні єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Преосвященнійшого Теодора та духовенства єпархій відслужив великий водосвятний молебень.

Чин водоосвячення, який здійснюється у свято Богоявлення, називається великим за особливою урочистістю обряду, пройнятого спогадом про Хрещення Господнє, в якому Церква бачить не лише таємниче обмивання гріхів, але і дійсне освячення самого єства води через занурення в неї Бога по плоті.

Після освячення води владика Нестор з вітальною архіпастирською промовою звернувся до віруючих, присутніх на водосвятті.

“Сьогодні ми освятили воду на згадку про те, що Христос на ріці Йордані, охрестившись, благословив водну природу і тим самим дав людям один з проявів Своєї любові. Через освячену воду ми зціляємося від хвороб, отримуємо благословення, зміцнюємо наші духовні й тілесні сили. Тож нехай ця свята вода для кожного з нас буде не просто речовиною чи, як дехто думає, магічною річчю. Нехай кожен із нас пам’ятає: ми освячуємо воду в пам’ять про Христа Спасителя, який прийшов на Йордан, щоб почати Свою проповідь і звістити людям Своє Євангеліє, яке навчає нас любити ближніх, духовно зростати, наближатися до Бога, не піддаватися спокусам і завжди прагнути ставати кращими”, – сказав архіпастир.

У міжконфесійному молебні взяли участь представники тернопільської влади: голова облдержадміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, міський голова Тернополя Сергій Надал, чисельні віруючі Церков східного обряду.

По завершенні освячення архіпастир благословив віруючих і окропив їх освяченою водою.

Фото прес-служби Тернопільської міської ради.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.