У храмі св. вмч. Параскеви-П’ятниці в Пиляві освячено новий престіл

Автор:

113 серпня 2017 року, в неділю 10-ту після П’ятидесятниці та передсвято винесення древ чесного і животворчого Хреста Господнього, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор із архіпастирським візитом відвідав парафію св. вмч. Параскеви-П’ятниці с. Пилява Бучацького району.     

На запрошення настоятеля парафія прот. Степана Шкварка святкову Божественну літургію очолили архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор і архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Їм співслужили настоятель Свято-Георгіївського ставропігійного храму грузинської громади у Житомирі архімандрит Кіріон, намісник Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах ігумен Онуфрій, Бучацький благочинний прот. Андрій Шкварок, чисельне запрошене духовенство з різних єпархій України.

Перед початком Богослужіння архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор і архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон освятили новий престіл храму.

На запричасному проповідь виголосив свящ. Олег Гах.

По завершенні Богослужіння владика Нестор звернувся до присутніх із повчальним словом на тему євангельського читання про зцілення біснуватого.

«У сьогоднішньому євангельському читанні ми почули, що бісівський рід цей виганяється молитвою і постом. Молитва і піст – це, як кажуть Святі отці, два крила, які підносять людину до Бога. Одержимість бісами – це наш гріх. Щоразу, коли ми піддаємося владі гріха, ми піддаємося владі бісів. Коли ж намагаємося боротися з гріхом, з’являється спротив, виправдання, виникають обставини, які не дозволяють нам позбутися гріха. Перемогти гріх непросто, бо чинячи його, ми віддаємо себе під владу бісів. Як же перемогти цих бісів? Своїми силами ми цього зробити не можемо. Бо щоразу, коли ми вважаємо себе такими сильними, щоб відкинути гріх, змінитися в один момент своїми силами, – це біси підказують такі думки, щоб ми не звернулися по допомогу до Бога, щоб, сподіваючись лише на власні сили, ми знову впали. А перемогти бісів можна тільки так, як зробив батько біснуватого юнака, який привів його до Христа. Ми теж повинні прийти до Христа, бо Господь сильніший за всіх – сильніший за диявола і всіх його бісів разом узятих. І Він може їх перемогти, якщо ми визнаємо Його владу над собою, тобто почнемо жити по заповідях Божих», – сказав архієрей.

Владика Нестор зазначив, що ми вважаємо себе православними християнами, але коли доходить до виконання заповідей, знаходимо собі виправдання, чому можемо їх не виконувати. Ми часто створюємо собі ідолів у вигляді якихось матеріальних благ, багатства, влади, слави, не поважаємо батьків не тільки рідних, а й духовних, – священиків, які нас настановляють на шлях спасіння, бажаємо комусь зла, а то й смерті… Часто ми грішимо не діями, а словами, або й думкою. І щоб перемогти бісів, ми повинні прагнути до Христа, бо без Його допомоги ми не зможемо перемогти жоден гріх. А допомогу цю можна отримати через святу Євхаристію, Святе Причастя. Коли ми отримуємо Тіло і Кров Христові, то стаємо дітьми Божими, а дитині Божій не може зашкодити жодна зла сила, якщо ми самі не даємо їй над собою влади, повторюючи гріхи, з якими пообіцяли боротися на Святій сповіді, коли каялися у гріхах.

«Сьогодні у цьому храмі ми освятили новий престіл, на якому у Святих Тайнах постійно перебуває Христос. На цьому престолі Він буде подавати свою благодать, перетворюючи хліб і вино на Тіло і Кров Свої. Таким чином престіл як серце храму буде основним засобом нашого спасіння, буде тим місцем, через яке ми будемо отримувати Божественну благодать і дари, необхідні для нашого спасіння. Тож нехай наші щирі молитви і піст допомагають нам перемогти всяких бісів і всяке зло, яке намагається звести нас зі шляху до спасіння, і хай Господь приведе нас до Царства Небесного», – додав владика Нестор.

Архієрей привітав зі святом настоятеля храму св. вмч. Параскеви-П’ятниці прот. Степана Шкварка і з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нагородив орденом Христа Спасителя, а громаду храму за труди з оновлення храму – Благословенною патріаршою грамотою.

Опісля слово мав архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, котрий подякував владиці Нестору і землякам за можливість молитися на своїй рідній землі, передав вітання від Священного Синоду з тим, що Тернопільська єпархія стала однією із найбільших.

«Молюся щиро за вас і бажаю, щоб на нашій святій древній галицькій землі ще більше утверджувалася православна віра», – сказав архієпископ Іларіон.

Прот. Степан Шкварок подякував усім, хто цього святкового дня розділив молитву з парафіянами храму св. вмч. Параскеви-П’ятниці, долучився до оновлення святині, й побажав усім многая літа.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.