Владика Нестор освятив муніципальний Центр науки

Муніципальний Центр науки відкрили в Тернополі 27 грудня. Урочиста церемонія розпочалася спільною молитвою. Керуючий Тернопільською єпархією УПЦ Київського Патріархату архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор разом зі священиком Олегом Гахом звершив чин освячення центру, окропивши приміщення святою водою. На відкритті були присутні міський голова Тернополя Сергій Надал і його заступник Леонід Бицюра.

«Центр науки є дуже важливим освітнім і виховним закладом, і дуже добре, що він є у нашому місті. Він дасть дітям змогу побачити наскільки наука цікава і прищепити любов до неї. Знання і віра є невід’ємними засобами для пізнання світу людиною від самого дитинства. У всі часи Церква підтримувала розвиток науки, і серед великих науковців немає невіруючих людей, тому що, пізнаючи світ за допомогою науки, вони приходили до розуміння, що вся ця розумно впорядкована система не могла виникнути випадково, що є Творець, який все премудро впорядкував. Тому нехай діти досягають висот у науці і через неї приходять до укріплення віри», – прокоментував відкриття закладу владика Нестор.

Ідея створення Центру науки, який має об’єднати ІТ-музей та міні-лабораторії, з’явилася після проведення «Наукових пікніків» на Театральному майдані Тернополя. Проект реалізовували більш як рік. Тепер на площі понад 600 квадратних метрів розміщені кілька десятків експонатів, серед яких «Киплячий пісок», драбина Якова, маятник Максвела, дошка Гальтона, зоотроп Едмарка, арфа без струн, співуча чаша і навіть модель гравітаційного поля чорної діри.

Центр відкрито за підтримки Тернопільської міської ради за кошти, які проект отримав торік під час участі у конкурсі “Громадський бюджет”. За словами Леоніда Бицюри, центр буде працювати як платформа для наукових форумів. Протягом року тут будуть проводитися і екскурсії, і зустрічі науковців. У планах – облаштувати сучасні лабораторії.

Ознайомитися з цікавою наукою всі охочі мають нагоду 28 та 29 грудня – центр буде працювати від 12 до 17 години. Адреса Центру: м. Тернопіль, площа Героїв Євромайдану, 4. Відвідування закладу поки що безкоштовне, невдовзі його планують зробити самоокупним. У 2018-му Центр науки розпочне роботу з 14 січня.