Владика Нестор освятив хрест на могилі бійців батальйону “Збруч”

16 жовтня 2020 року на Микулинецькому кладовищі Тернополя на місці перепоховання останків шістьох бійців батальйону “Збруч” Тернопільської окремої артилерійської бригади освячено пам’ятний хрест.

Чин освячення звершив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор у співслужінні духовенства єпархії. Біля могили також відслужили літію і помолилися за спокій загиблих воїнів.

21 червня 2018 року останки шістьох бійців батальйону “Збруч”, які загинули внаслідок пожежі на Херсонщині, перепоховали на Микулинецькому кладовищі.

Трагедія у селі Преображенка (до 2016 року – Червоний Чабан) Каланчацького району Херсонської області сталася 1 лютого 2015 року. Тоді у приміщенні ферми, де дислокувався батальйон, виникла пожежа, під час якої загинули Юрій Наливайчук, Руслан Чухась, Вадим Вернигора, Назар Сикліцький, Павло Римар і Назар Кулинець. Бійців похоронили, але на місці пожежі залишилися рештки хлопців.

Оскільки власник ферми мав намір зрівняти згарище із землею, протоієрей Андрій Любунь з побратимами бійців вирішили зібрати залишки попелу на місці трагедії і перепоховати останки загиблих у Тернополі.

У листопаді 2017-го неподалік від місця загибелі бійців батальйону “Збруч” встановили пам’ятний хрест, на якому викарбувані імена та прізвища загиблих. Ініціативу родичів загиблих у такий спосіб увіковічити пам’яті тернопільських бійців підтримали і втілили тернопільські волонтери. Прот. Андрій Любунь звершив чин освячення хреста і відслужив літію за загиблими тернопільськими воїнами.