Владика Нестор нагородив військового медика орденом «За спасіння життя»

Автор:

za-spasynnya-zhyttya1126 листопада 2016 року архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор вручив орден «За спасіння життя» військовому медику Георгію Гелашвілі.

35-річного Георгія Гелашвілі висунула на нагородження орденом громадська організація з Рівного «Рівне-ТакМед», котра упродовж третьої, четвертої, п’ятої та шостої хвиль мобілізації проводила навчання з тактичної медицини, які пройшли понад 22 тисячі мобілізованих. Випускник Тбіліського державного медичного університету й Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Шупика, Гелашвілі працював у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Національної академії медичних наук України, нагороджений нагрудним знаком Міністерства оборони України «За зразкову службу».

Під час п’ятої хвилі мобілізації він був мобілізований і проходив службу у військовому мобільному госпіталі в Красноарімйську. Оперував усі поранення грудної клітки, кінцівок, протезував артерії, робив тимчасові шунтування артерій бійцям, що евакуйовувались з джгутами, що дало змогу згодом рятувати кінцівки поранених від ампутації Георгій Гелашвілі надав ефективну медичну допомогу понад сотні військових, поранених у зоні проведення АТО.

У жовтні Георгій не зміг прибути до Тернополя на урочисту церемонію нагородження орденом «За спасіння життя», започаткованим благодійним фондом «Вірую» для відзначення медичних працівників, котрі своїми діями, ціною або із загрозою для власного життя чи здоров’я врятували життя іншої людини. Та нагорода дочекалася військового медика.

– Ця нагорода – не просто громадська відзнака, а подяка від народу, захисників Вітчизни, небайдужих людей тим, хто дійсно намагається допомогти ближнім у цей непростий для України час. Мені дуже приємно виконати цю місію і нагородити Георгія Гелашвілі орденом «За спасіння життя». Вірю, що ви, пане Георгію, і надалі будете робити так само багато для нашого народу, захисників Вітчизни. Тож нехай всемилосердний Господь обдаровує вас своїми щедротами і нехай у вашому житті все складається якнайкраще, – сказав владика Нестор, вручаючи відзнаку.

Георгій Гелашвілі подякував за орден, який він назвав нагородою від народу, і пообіцяв зробити все можливе, аби бути гідним високої народної відзнаки.

za-spasinnya1