Владика Нестор молився у кафедральному соборі

Автор:

DSC_003715 січня 2017 року, у неділю 30-ту по П’ятдесятниці, перед Богоявленням, у день вшанування пам’яті преподобного Серафима Саровського, чудотворця, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, звершив Літургію у кафедральному соборі свв. Костянтина і Єлени м. Тернополя.

За богослужінням разом із владикою Нестором молися скарбник собору свящ. Олег Гах, зав. канцелярією, головний редактор єпархіальної газети “Лампада Православ’я” свящ. Володимир Зубілевич, свящ. Петро Мельничук.

Після заамвонної молитви було звершено уставний молебень, наприкінці якого владика Нестор виголосив молитву в дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу.

Опісля владика Нестор звернувся до богомольців з повчальною проповіддю на тему недільного євангельського читання.

“Іоан Предтеча був останнім з тих пророків, який прийшов для того, щоб хрестити Сина Божого, щоб показати людям шлях до Нього і таким чином – шлях до спасіння. Цей шлях починався з покаяння, бо перші слова, з якими Іоан Предтеча звертався до людей, були: «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне».

Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми живемо в той час, коли Царство Небесне для нас відкрите після Воскресіння Христового, і кожен з нас своїм життям має пряме свідчення цих слів Іоана Предтечі, кожен, перемігши гріх у собі й борючись з усіляким злом, що є в нас, стаючи на шлях праведного і благочестивого життя, може досягнути спасіння. Цим шляхом пройшло багато людей протягом часу існування людства, і сьогодні ми їх шануємо як святих, які від віку Богові вгодили”, – сказав архієпископ Нестор.

Архіпастир зауважив, що цього дня Церква святкує пам’ять одного із таких святих – преподобного Серафима Саровського, який не так давно, якихось сто п’ятдесят років тому, показав шлях покаяння, шлях спасіння, шлях праведного благочестивого життя, шлях відречення від усього гріховного, усього, що віддаляє нас від Бога.

“Відомо багато його бесід і настанов для своїх духовних чад, але основною його настановою було стяжання Духа Святого. Як казав преподобний, «стяжай Духа Святого – і тисячі навколо тебе спасуться». Тобто ми своїм праведним життям несемо відповідальність не лише за себе, а й за людей, які нас оточують, за наших ближніх, за наших рідних і близьких. І наше праведне життя може їх спасти. Ми можемо подати їм добрий приклад, і нашою молитвою Господь також помилує людей. Тому ми повинні завжди шукати шлях до стяжання Духа Святого, до стяжання Його благодатних дарів, які ми отримуємо в першу чергу у Святій Церкві через участь у Таїнствах. Через щиру молитву, життя з Богом, боротьбу з гріхом ми стяжаємо дари Святого Духа, які стають невимовним скарбом у Царстві Небесному”, – підкреслив владика.

Закінчилося богослужіння благословенням архіпастиря парафіян, які молилися на богослужінні.