Владика Нестор помолився за упокій душі наймолодшого Героя Небесної Сотні

Автор:

20 лютого 2019 року в Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі молитвою вшанували пам’ять Героя України, наймолодшого Героя Небесної Сотні, студента коледжу Назарія Войтовича та всіх Героїв Небесної Сотні. На запрошення дирекції у день п’ятої річниці трагічної загибелі Героя архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив заупокійне богослужіння. Його Високопреосвященству співслужили протоієрей Руслан Притула, священик Сергій Росіцький і протодиякон Юрій Коханський.

До спільної молитви долучились рідні і друзі Назарія, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ганна Зварич, дирекція, викладачі, студенти коледжу, небайдужі тернополяни.

У поминальному слові архієпископ Нестор зазначив, що страшні події на київському Майдані п’ять років тому для багатьох уже стали історією. День розстрілу мирних протестувальників на Майдані змінив нашу державу, а для понад сотні героїв наступний день не настав – вони віддали своє життя заради того, щоб Україна була, жила, розвивалася, вибрала нарешті шлях свободи і справжньої незалежності. Вони віддали свої життя за власний народ, поклали голови заради майбутнього України.

«Наймолодший із Героїв Небесної Сотні, студент вашого коледжу Назарій Войтович віддав своє життя заради того, щоб інші могли навчатися, жити, працювати, розбудовувати своє майбутнє, не забуваючи про майбутнє свого народу. Тому наш обов’язок пам’ятати про нього, молитися за упокій його безсмертної душі, просити у Господа помилування і головне – щоб Господь дав краще майбутнє для нашого народу, для нашої держави. І просити не склавши руки, а докладаючи зусиль: навчаючись, працюючи, здобуваючи знання і професійні навики, роблячи все, щоб в Україні завтра було краще, ніж учора чи сьогодні. Нехай кожен з нас пам’ятає, що все це ми можемо робити завдяки подвигу і жертві Небесної Сотні, тих, хто загинув на Майдані, хто віддав своє життя за Україну», – сказав владика Нестор.

Директор Тернопільського кооперативного торговельно-економічного колежу Василь Миколайович Мулярчук подякував усім за те, що зібралися для вшанування пам’яті Назарія.

«Щороку 20 лютого повертаються хвилини, коли пролунав дзвінок з Києва і нас сповістили про трагічну загибель Назарія. Кажуть, що час лікує. Але може, й переліковує, бо люди забувають про подвиг тих, хто став на захист щасливого майбутнього України. За час, який минув від тих трагічних подій, частину суспільства заполонила байдужість. Задаєшся питанням: невже Назарій не міг далі спокійно жити і працювати? Він мріяв про вільну, світлу, щасливу Україну, віддавши заради цієї мрії найдорожче – своє життя, загинув за нас і наше майбутнє.

Наш обов’язок, поки існуватиме цей навчальний заклад, поки стоятимуть ці стіни, пам’ятати, що тут навчався Назарій Войтович, який хотів стати добрим спеціалістом, а став ангелом на небі, одним із Небесної Сотні. Ми про це повинні пам’ятати завжди – не тільки про нього, а й про всіх тих, хто поклав голову за Україну. Пам’ятати, молитися за його душу і своєю працею втілювати мрії Назарія в життя», – сказав директор коледжу.

Василь Мулярчук повідомив, що вже з наступного навчального року і надалі перший урок у коледжі буде присвячений історії навчального закладу і його студентові – наймолодшому Героєві Небесної сотні Назарієві Войтовичу.

Студенти коледжу провели реквієм пам’яті Назарія. У віршах і піснях, присвячених Героєві, вони передали сум, біль втрати й віру в мирне й щасливе майбутнє України, за яке віддала життя Небесна Сотня.