Вітальний адрес Високопреосвященнійшому архієпископу Нестору в день тезоіменитства

Ваше Високопреосвященство! Високопрепопобні та преподобні отці! Високоповажні представники влади, дорогі браття та сестри парафіяни та гості нашого кафедрального собору!

Ось знову на календарі 9 листопада – день пам’яті святого преподобного  отця нашого Нестора Печерського, який з промислу божого став небесним покровителем нашого архієрея, а відтак нашої єпархії та всіх нас.

Тому нині наш храм наповнився богомольцями, які тут, щоб привітати архієрея й подякувати Богу за свого єпископа та владику, якого невипадково та часто порівнюють з керманичем великого корабля. І це дійсно так. Якщо капітан безпечний і не турбується про долю судна, то ризикує втратити і сам корабель, і ввірений йому екіпаж. Годі говорити, що єпископ відповідає перед Господом не лише за тимчасову долю своєї пастви, але й за їхні душі у вічності.

Одного разу до засновника православного чернецтва святого Антонія Великого прийшов учень і запитав: «Скажи, отче святий, яка головна риса монаха?», – очевидно, сподіваючись почути від нього напучення про піст, молитву, послух та милостиню.

На що авва Антоній чітко відповів: «Головні риси ченця – це тверезість розсудливість, розважливість та поміркованість».

У цих простих словах святого Антонія і лежить таємниця любові не тільки нас, а й священників та мирян з усієї України до нашого архіпастиря. Бо з якою проблемою чи питанням хто б не підійшов би до владики Нестора – знає, що завжди отримає від його Високопреосвященства мудру, розважливу та помірковану пораду та благословення. І саме це благословення не раз є підставою успіху всієї задуманої справи.

Владико! Не буду Вас багато хвалити, бо знаю Вас багато років і що ви, як справжній чернець, усю похвалу в одне вухо приймаєте, а іншим випускаєте.

Все ж у цей знаменний день, Ваше Високопреосвященство, дозвольте привітати Вас, бажаючи козацького здоров’я, архіпастирської мудрості та чернечого терпіння нашої недосконалості та немочей. Нехай Ваша ревність по дому Божому і надалі запалює всіх нас на служіння Матері-Церкві.

Нехай Пастиреначальник Христос, Пресвята Діва Богородиця, Святі отці наші Нестор, Меркурій та Амфілохій та всі інші преподобні допомагають та укріплюють Вас на вашому архіпастирському шляху, роблячи Ваш омофор легким, а служіння – лише на користь Святій Православній Церкві України та нашому багатостраждальному народу. Просимо ваших святих молитов.

Ви наслідували свого книжного покровителя в любові до науки та книг. Тому на знак нашої пошани, в пам’ять про це богослужіння прийміть цю святу просфору та дуже файну книжку.

Іс полла еті, Деспота!

Благословіть, Ваше Високопреосвященство!

Протоієрей Євген Заплетнюк,

ключар кафедрального собору свв. рівноап. Костянтина та Єлени.